Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιβάρυνση για καθυστέρηση πληρωμής ασφαλιστικής εισφοράς.....


tasanto

Recommended Posts

Kακως το αφησα για την τελευταια μερα αλλα δεν μπορεσα να δωσω σημερα τα χρηματα.Ξερω οτι για τον πρωτο μηνα η επιβαρυνση ειναι 3% αλλα δεν ξερω αν αυτο ισχυει απο καθυστερηση 1-30 ημερες ή εχει καποια κλιμακωση. Γνωριζει κανεις?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στην ιδια φαση ειμαι και εγω γιατι δεν ξερω αν με συμφερει να το πληρωσω τωρα ή να το αφησω να το πληρωσω το νεο ετος και να παει στα εξοδα γιατι θα δικαιολογηθει ολο το ποσο για το 2013. Κανεις δεν ξερει ακομα τι ειναι καλυτερο . Αφου λενε οτι το 26 % μπορει να παει και για το 12 . Ομως οι εισφορες θα πανε στο 100% ή στο 10% ? Εγω παντως εσκεμενα δεν το εχω πληρωσει ακομα αν και μεχρι τις 12 προλαβαινω με το e-banking ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις,τελικα πληρωσα με visa και καποια επιβαρυσνη αλλα σαφως λιγοτερα απο τα 65 ευρω που ηταν το προστιμο. Φυσικα εμειναν πολυ λιγα για τον επομενη μηνα στην καρτα αλλα με τα χαλια που εχουμε (σαν κλαδος) δεν αγοραζουμε ουτε ....καλτσες.

Link to comment
Share on other sites

επιβαρυσνη αν το πληρωνα αυριο.....αλλα ειδα οτι μπορω και με visa οποτε εκανα την τηλεφωνικη διαδικασια και μετα διασταυρωση αν οντως πληρωθηκε το ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία φορά καθυστέρησα μία βδομάδα και τα επόμενα εξάμηνα δεν ήρθε ποτέ πρόστιμο καθυστερούμενης πληρωμής.

Το ποσό παντα ερχόταν το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Τα πρόστιμα ισχύουν από τον πρώτο μήνα και μετά, όχι από την πρώτη εβδομάδα....εκεί μικρό το κακό. Για το άλλο, στα ειδοποιητήρια το ποσό παραμένει το ίδιο, το χρώμα αλλάζει από μπλε σε ροζ....αλλά όταν πας να εξοφλίσεις ταμείο....σου σκάνε μποναμέ που σου'ρχεται νταμπλάς...

Ασε σου λέω είμαι παθόν!!

Link to comment
Share on other sites

αφήστε τα να πάνε συναδέλφοι τους έσταξα 2700 τον μηνα αυτό, πληρωσα αναδρομικά κ με πρόστιμο τον κλάδο υγείας επειδή δεν μ έστελναν ειδοποιητήριο με τον κλάδο υγείας!!! πλήρωνα τόσο καιρό από την τσέπη μου οτι φάρμακα χρειαζόμουν κ τώρα που έσπασα το δάκτυλο μου διαπιστώνω πως στην περιοχή μου κ τους γύρω νομούς δεν υπάρχει συμβεβλημένος ορθοπεδικος.. δηλ ΤΣΑΜΠΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.