Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υδροκοπή - Υδροβολή


manolis34

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους το ονομα μου ειναι Μανωλης και ειμαι Μηχανολογος Μηχανικος

Αυτη την περιοδο αναζητω στην αγορα ( ολης της χωρας ) αυτους που διαθετουν μηχανηματα

CNC water jet ( υδροκοπη ) . Αν καποιος γνωριζει μηχανουργεια που κανουν υδροκοπες και μπορει να με καθοδηγησει η πληροφορια του θα ηταν για μενα παρα πολυ χρησιμη επανω στην δουλεια μου . Ειδα πιο πανω δυο σαιτ αλλα αυτα τα γνωριζω ηδη. Επισης με ενδιαφερει και οποιοσδηποτε αλλος τροπος υδροκοπης εκτος απο water jet .

 

Y.Γ (1) εχω ακουσει οτι καποιες κατασκευαστριες εταιριες οπως πχ Ακτωρ χρησιμοποιουν μηχανηματα υδροκοπης στα εργα τους . ( αν καποιος γνωριζει κατι )

 

Υ.Γ(2) Δευτερευοντος με ενδιαφερει και η υδροβολη .

 

Ευχαριστω ολους εκ των προτερων ( ακομα και αυτους που μονο θα διαβασουν και δεν θα μπορεσουν να βοηθησουν ) .

Και η παραμικρη πληροφορια θα ηταν για μενα πολυ χρησιμη .

 

Μανωλης

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Μανωλη καλημερα και καλωσηρθες. Ριξε μια ματια στους κανονες συμμετοχης, και με την επεξεργασια διορθωσε τα κεφαλαια που εχεις γραψε σε μικρα. Επισης βαλε και τονους στο τιτλο. Το θεμα θα μεταφερθει στην καταλληλη θεματικη ενοτητα.

 

Η ερωτηση σου δεν ειναι του αντικειμενου μου, αλλα ισως υπαρχουν συναδελφοι που γνωριζουν, οποτε κανε υπομονη να βρεθει καποιος που μπορει να βοηθησει.

 

υγ.Οποια απορια εχεις σχετικα με τη λειτουργια του φορουμ μπορεις να ρωτησεις ελευθερα καποιο συντονιστη.

Link to comment
Share on other sites

pm για υδροκοπή,τεχνικά χαρακτηριστικά κ φωτό.οι κανόνες συμμετοχής απαγορεύουν να κάνω διαφήμιση ή να χρησιμοποιώ ονόματα εταιριών

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δεν θέλω να κόψω . απλά δουλέυω σε μια εταιρία στον πειραία με σωλήνες υδροκόπής . και θέλψ να πουλήσω . κυρίωσ θα ήθελα να βρώ τις εταιρίεσ που κατασκευάζουν waterjet .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ειναι θερμοπλαστικοι και εχουν πιεση λειτουργιας 4000 βαρ και οριο θραυσεως 8000 βαρ . Και τα ακρα τους ειναι αρσενικα με σπειρωμα 9/16 και 3/8 . Γιατι ρωτας ??????

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

εκτιμώ πως εισαι αρκετά νεος στο χώρο για να αναζητάς τετοιες πληροφορίες. εχω αρκετα ενημερωτικά φυλλάδια και προσπέκτους ως αγοραστης τετοιων μηχανών αλλα δυστυχώς δεν τα εχω ευκαιρα. δυστυχώς δεν εχω βρει καποιο καλο κατασκευαστή εγχώριο και προσανατολίζομαι στις γνωστές εταιρειες του εξωτερικου παντα για τις αγορές μου.

 

οπως και να εχει μπορεις να αναζητησεις τις επιχειρησεις που θες στον κατάλογο εκθετών των μεγαλων εκθέσεων βιομηχανικου εξοπλισμου που γινονται στην Ελλάδα.

 

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.