Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μόνωση ταράτσας


georgekonto

Recommended Posts

Μια χαρά είναι διότι οι καλές εξηλασμένες δεν έχουν μεγάλη συμπιεστότητα. Αντικατάσταση έχει να κάνει με το να κατεβάζεις γέμισμα. Εδω είναι το κόστος και η όχληση. Σου είπα για ελαστομερές μέσα στο αρμό που προφανώς περιέχει εύκαμπτες ρητίνες (α ρε Αλέξη που δεν με αφήνεις και με κάνεις σας τους γιατρούς με την δραστική ουσία).  

Link to comment
Share on other sites

Αστε το polytile.

Εκτος του οτι  ειναι βιομηχανικο προιον, ειναι και ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ και δεν ειναι στεγανο και δεν κολλιεται και το νερο περναει και απορρεει απο κατω.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι αλλα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος 100%. Είναι βέβαια ακριβό. Το θέμα είναι οτι δεν μου λες γιατί οχι εξηλασμένη + τσιμεντοκονια + πλακάκι?

Link to comment
Share on other sites

αν το πλακακι ειναι μεγαλο σα να λεμε πεζοδρομιου 50χ50 δε θα εχει μικροτερο προβλημα στο θεμα της ενδοτικοτητας του xps?

Link to comment
Share on other sites

Στο XPS μιλάμε για 30 τόννους το τμ για παραμόρφωση 10%. Που θέλουμε να καταλήξουμε με τα πλακάκια?

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι στο οτι αν εχεις μικρο πλακακι και ακουμπησεις στη γωνια του το μεταλλικο ποδι της ψησταριας θα κανει ενα εμφανες δοντι που θα ανοιξει τον αρμο.

Link to comment
Share on other sites

 Το θέμα είναι οτι δεν μου λες γιατί οχι εξηλασμένη + τσιμεντοκονια + πλακάκι?

 

Αυτο ειπα παραπανω και μου ειπατε οτι δεν ειναι αντικαταστασιμο κτλ κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Διότι εγω μιλάω για τσιμεντοκονία κανένα εκατοστό και όχι για γέμισμα. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.