Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 02. Για αρχάριους (Aν ανοίγεις το ACAD για πρώτη φορά ρώτα εδώ)


despoina

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

αυτό δεν έχει να κάνει με το autocad.

Δοκίμασε να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του roller από το control panel - mouse. Βάλε να κάνει autoscroll ή να έχει ιδιότητες μεσαίου κουμπιού (αν έχεις mouse logitech με το λογισμικό του). Κάνε εκεί μερικές δοκιμές...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν κατάλαβες τί ρωτάω?Γιατί είσαι ειρωνικός?Μία εγκατάσταση για καλοριφέρ θέλω να κανω και θέλω να βγάλω τα σχέδια και τις απώλειες.Άν ξέρεις κάποιο πρόγραμμα καλώς,αλλιώς δεν γράφτηκα εδώ πέρα για να ειρωνεύεσαι εσύ και κάποιοι σαν εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό μέλος @τζιωιο , θα έλεγα ότι αντί να κατηγορείτε τα μέλη για ειρωνία , ίσως θα ήταν καλύτερα να μην είστε επιθετικός απέναντι στα άλλα μέλη.

 

Μόλις γραφτήκατε στο forum και αμφιβάλλω αν έχετε διαβάσει τους κανόνες συμμετοχής . Εκεί θα διαπιστώνατε ότι :

 

7. Δεν βρίζουμε και γενικώς είμαστε προσεκτικοί στην επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιούμε. Τα γραπτά μένουν!

 

Παρακαλώ να κατεβάσετε τους τόνους της γραπτής σας επικοινωνίας . Αν οι απαντήσεις που λαμβάνετε κρίνετε ότι δεν σας καλύπτουν αυτό είναι κάτι που δεν αφορά το forum και τα μέλη του. Πριν όμως βιαστείτε να βγάλετε τα συμπεράσματά σας αναρωτηθείτε αν η διατύπωση της απορίας σας μπορεί να δώσει στους άλλους τη δυνατότητα να καταλάβουν το τι ακριβώς τελικά ζητάτε.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

@τζιωιο: Κι εσύ βρε συνάδελφε γιατί δεν χρησιμοποίησες την σωστή ορολογία εξ' αρχής; Αν είναι να χρησιμοποιούμε τις λέξεις κατά το δοκούν τότε δεν μας χρειάζεται το ερμηνευτικό λεξικό.

 

Τέλος πάντων στο απλό autocad δεν μπορείς να κάνεις υπολογισμούς διατομών. Πιθανώς να μπορείς να το κάνεις στο mechanical desktop. Πάντως για τέτοιου είδους μελέτες υπάρχουν εξειδικευμένα λογισμικά όπως το fine της 4M.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό μέλος @τζιωιο , θα έλεγα ότι αντί να κατηγορείτε τα μέλη για ειρωνία , ίσως θα ήταν καλύτερα να μην είστε επιθετικός απέναντι στα άλλα μέλη.

 

Μόλις γραφτήκατε στο forum και αμφιβάλλω αν έχετε διαβάσει τους κανόνες συμμετοχής . Εκεί θα διαπιστώνατε ότι :

 

 

 

Παρακαλώ να κατεβάσετε τους τόνους της γραπτής σας επικοινωνίας . Αν οι απαντήσεις που λαμβάνετε κρίνετε ότι δεν σας καλύπτουν αυτό είναι κάτι που δεν αφορά το forum και τα μέλη του. Πριν όμως βιαστείτε να βγάλετε τα συμπεράσματά σας αναρωτηθείτε αν η διατύπωση της απορίας σας μπορεί να δώσει στους άλλους τη δυνατότητα να καταλάβουν το τι ακριβώς τελικά ζητάτε.

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ δεν έβρισα κανέναν απλά με την ερώτηση που υπέβαλα ήταν σαφές τί ήθελα να μάθω και η απαντηση που πήρα ήταν ακρως ειρωνική.Οι νέοι επιστήμονες βοήθεια χρειαζόμαστε.Τους διάβασα τους κανόνες πριν γράψω στο forum.Απλα δεν με κάλυψε η απάντηση του κυρίου slalom.Εγώ την δουλεία μου θέλω να κανω,ευχαριστώ.

 

@τζιωιο: Κι εσύ βρε συνάδελφε γιατί δεν χρησιμοποίησες την σωστή ορολογία εξ' αρχής; Αν είναι να χρησιμοποιούμε τις λέξεις κατά το δοκούν τότε δεν μας χρειάζεται το ερμηνευτικό λεξικό.

 

Τέλος πάντων στο απλό autocad δεν μπορείς να κάνεις υπολογισμούς διατομών. Πιθανώς να μπορείς να το κάνεις στο mechanical desktop. Πάντως για τέτοιου είδους μελέτες υπάρχουν εξειδικευμένα λογισμικά όπως το fine της 4M.

 

Σε ευχαριστώ συνάδελφε αυτό χρησιμοποιώ εδώ και λιγη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.