Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ σε ωδείο/φροντιστήριο


tetris

Recommended Posts

Άλλαξα τίς τιμές hkamp, είναι τυχαίες.Είσαι παρατηρητικός όμως μπράβο σου .Σχετικά με τη ψύξη , τελικά ποιό είναι το πόρισμα; και γιατί σε εμένα υπολογίζει μηδενική ψύξη;

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Να σου ανεβάσω το xml, θα σε βάλω σε κόπο; Αν σε εσένα δέν έχει πρόβλημα τότε ίσως κάνω κάτι λάθος εγώ.Μπορεί να φταίει οτι εξάγω το xml απο εμπορικό πρόγραμμα , τι να πώ

xxx.xml

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Στη ζώνη Γ η περίοδος ψύξης είναι μέχρι 31 Αυγούστου. Οπότε ο Σεπτέμβρης παρά το ότι είναι ενεργοποιημένος δεν δίνει αποτέλεσμα.

Μάλλον αυτό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Tetris με ενεργοποιημένα κουτάκια τμ. ψύξης/τμ. θέρμανσης θεωρούσε μάλλον φορτία κλιμ/κής μονάδας και τα πρόσθετε στην κατανάλωση. Πάντως δεν χρειάζεται να είσαι πάντα >ΚΑ στην ψύξη. Οι σκιάσεις μπορεί να σε βγάζουν λιγότερο.

 

Αφού το κ.α. έχει τα ίδια γεωμ. στοιχεία με το εξεταζόμενο πώς γίνεται να επηρεάζονται οι σκιάσεις? Υπόψιν ότι στην περίπτωσή μου, το κτίριο δεν είχε νότια ανοίγματα.

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα, το Κ.Α., τη θερινή περίοδο, έχει συντελεστές σκίασης των κατακόρυφων αδιαφανών επιφανειών ίσο με 0.9 σε όλους τους προσανατολισμούς. Το δικό σου μπορεί να έχει μικρότερους. Αντίστοιχα για τη θερινή περίοδο και τα κατακόρυφα διαφανή στοιχεία, το Κ.Α. έχει τιμές αυτές που ορίζει η 1η ΤΟΤΕΕ στις σελ. 70 ως 71.

Μόνο στις σκιάσεις από ορίζοντα έχουν και τα δύο τις ίδιες τιμές. Αυτά για τη θερινή περίοδο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.