Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στην προσωρινη υπαγωγη, προεκυψε εξ'αδιαιρετου συνιδιοκτήτης,


Recommended Posts

Πως είναι η δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή αφού δεν έχει πληρωθεί το παράβολο;;;;;

Μάλλον εννοείς σε "αρχική υποβολή".

Μπορεί να πληρωθεί τώρα το παράβολο, να πάει η δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή και στη συνέχεια διορθώνεις - συμπληρώνεις ό,τι θέλεις....

Έχεις δίκιο σε αρχική υπαγωγή ήθελα να γράψω.Να 'σαι καλά για την απάντηση σου , και εγώ εκεί προσανατολίζομαι να πληρωθεί ως έχει το παράβολο και να κάνω μετά τις όποιες αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα. έχω περίπτωση φίλου ο οποίος έμαθε από τον  συνιδιοκτητη του (σε έντονη μεταξύ τους αντιπαράθεση ) ότι σε ακίνητο που κατέχουν εξ' αδιαιρέτου, ο δεύτερος έχει προχωρήσει σε τακτοποίηση αυθαιρέτου,με δικά του έξοδα, χωρίς την συναίνεση του πρώτου . Ο Μηχανικός που έκανε την τακτοποίηση αρνείται να δώσει στοιχεία  επί τούτου για ευνόητους προφανώς λόγους. Κατά τη δική μου γνώμη και εφόσον ο πρώτος δεν έχει τον Μοναδικό αριθμό ακινήτου δεν μπορεί να εξακριβώσει την ύπαρξη της δήλωσης. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να καταφέρει κάτι τέτοιο πριν προβεί σε οποιαδήποτε ενέργεια? (δικηγόρους κλπ) ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.