Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο σύγχρονος Μηχανικός στην Ελλάδα... Καλό


juster

Recommended Posts

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

best_122.doc

Link to comment
Share on other sites

Τόση βρισιά που υπάρχει στο κείμενο...μου θύμισε ταινία του Ταραντίνο(κ' δεν είμαι πουριτανός). Τσάμπα το χρόνο που έκανα να το διαβάσω. Οχι και τόσο καλό. Ψυχοθεραπευτικό για αυτόν/αυτήν που το έγραψε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ paktomenos. Παρ' όλα αυτά υπάρχει μια αλήθεια σε όλο αυτό. Οχι και να κάνουμε εικόνισμα τον εργοδότη που από θέση εξουσίας το παίζει "κάποιος". Αρκετά με τους γραβατοφορεμένους "συμβούλους", "διευθυντές" "τα golden boys" και τα "στελέχη" των εταιρειών. Οντως, όχι τόσο καλό, αλλά εν πολλοίς αληθινό.Το νόημα είναι σωστό. Ουστ, κοπρόσκυλα εκμεταλλευτές. Και βάζω και αυτούς του κλάδου μας μέσα. Τους "μεγαλομηχανικούς" των δημοσίων σχέσεων και της συναλλαγής. Κι αυτοί στηρίζουν τους μισθούς των 600-700 ευρώ. Κανένας σεβασμός στα αφεντικά αυτού του τύπου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλα τα αφεντικά ίδιου τύπου είναι. Ξέρω πολλούς συναδέλφους που ενώ θεωρούν εύλογο για τους εαυτούς τους μια αμοιβή της τάξης των 4.000-6.000 E μηνιαίως τουλάχιστον, με μια εμπειρία 5-10 ετών, όταν πάνε να προσλάβουν κάποιο π.χ. νέο αρχιτέκτονα, θεωρούν τα 700 E μια χαρά για αρχή.

 

Η ένσταση μου ήταν καθαρά στην "λογοτεχνική" αξία του κειμένου, που θυμίζει περισσότερο παραλήρημα, κάτι γραμμένο καθαρά εν βρασμώ ψυχής.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 years later...

Συμφωνώ paktomenos. Παρ' όλα αυτά υπάρχει μια αλήθεια σε όλο αυτό. Οχι και να κάνουμε εικόνισμα τον εργοδότη που από θέση εξουσίας το παίζει "κάποιος". Αρκετά με τους γραβατοφορεμένους "συμβούλους", "διευθυντές" "τα golden boys" και τα "στελέχη" των εταιρειών. Οντως, όχι τόσο καλό, αλλά εν πολλοίς αληθινό.Το νόημα είναι σωστό. Ουστ, κοπρόσκυλα εκμεταλλευτές. Και βάζω και αυτούς του κλάδου μας μέσα. Τους "μεγαλομηχανικούς" των δημοσίων σχέσεων και της συναλλαγής. Κι αυτοί στηρίζουν τους μισθούς των 600-700 ευρώ. Κανένας σεβασμός στα αφεντικά αυτού του τύπου.

 

Σωστά !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.