Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ ΑΠΟ ΚΑΚΟΤΕΧΝΙΑ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ


Vaio

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.....

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ (ΟΣΟΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ...).
ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ 21 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΡΑΓΙΣΕΙ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΤΗ ΖΗΜΙΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΕ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΠΑΛΗΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΖΙ ΙΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΞΩΔΙΚΟ.ΚΑΛΕΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΟΥ ΕΞΩΔΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ 10 ΕΤΙΑ(Η ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ 2005).ΣΗΜΕΙΩΣΗ...ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΜΕΣΑ.ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΠΑΛΗΛΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΙΕΓΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΒΕΒΑΙΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΛΑΚΑΚΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑ ΕΙΧΑ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΔΩΡΟΝ ΑΔΩΡΟΝ...ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ. ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΥΜΦΩΝΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΩΝ ΕΡΓΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ.ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ...
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΕΞΩΔΙΚΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΑΓΩΓΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΡΝΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΔΙΟΤΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ.

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΙΣΩ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Η 5ΕΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΜΟΥ????

ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΕΠΑΘΑΝ ΟΛΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΖΗΜΙΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους όσο και στα κείμενα των θεμάτων. Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες συμμετοχής.

Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ποια περιοχη μενεις?

Τα πλακακια δεν ξεκολλανε ετσι για πλακα! και μαλιστα ολα μαζι, σε ολα τα διαμερισματα!!!

Μηπως ειναι κατι πιο σοβαρο?

Περα απο μαστορα, μηχανικο για αυτοψια φωναξες?

 

Προσπαθησε να τα βρεις μαζι του στα λογια διαφορετικα θα σκασεις τα απειρα 500αρια σε δικηγορους και μετα απο 10 χρονια και επειτα απο αλλεπαλληλες αναβολες  θα μουτζωνεις τον εαυτο σου. Ριξε του ενα γαμοσταυριδι μπροστα σε κοσμο για να σου φυγει η τσαντιλα και φτιαξτο μονος σου. 

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΝΩ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΨΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.(ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΡΝΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ).

ΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΠΑΩ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΣ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ. ΑΦΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΟΥ ΑΛΗΤΗ???ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ.....ΥΣΤΕΡΑ ΘΑ ΤΟΥ ΔΙΕΚΔΙΚΙΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΕΞΟΔΑ...ΑΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ ΛΟΓΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΞΟΔΕΨΕΙ ΘΑ ΤΑ ΟΥ ΤΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΛΟΓΙΚΑ Η ΕΝΑ ΒΡΑΣΜΩ ΨΥΧΗΣ....

Link to comment
Share on other sites

Ριξε του ενα γαμοσταυριδι μπροστα σε κοσμο για να σου φυγει η τσαντιλα και φτιαξτο μονος σου. 

Αμιγής Ελληνική συμβουλή! :) Τολμώ να πω ότι μάλλον έχεις δίκιο...

 

Εν πάσει περιπτώσει, φώναξε έναν Αρχιτέκτονα ή Πολ. μηχανικό για αυτοψία ώστε να διαπιστωθεί το αίτιο πριν αρχίσεις δικαστικές διαμάχες.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο..όλα θα ακολουθήσουν τις νόμιμες διαδικασίες.αυτο που με απασχολεί ειναι εάν υπάρχει περίπτωση αυτος ο άνθρωπος να ισχυριστεί το οτιδήποτε και γυρίσουν όλα εναντίον μου όσο δίκιο κι αν εχω.η πείρα του σε αυτά προφανώς ειναι δεδομενη.Δεν είμαι ο μόνος που τον σέρνει στα δικαστήρια σίγουρα.εχω εμπιστοσύνη βεβαίως και στην δικηγόρο που θα το αναλάβει αλλά περνούν πολλά απο τη σκέψη μου και ΓΙ αυτο ζητώ και κάποιες συμβουλές.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

Link to comment
Share on other sites

Οπως λένε οι συνάδελφοι παραπάνω, οπωσδήποτε αυτοψία από Μηχανικό.

Η γεννεσιουργός αιτία μπορεί να βρίσκεται "βαθύτερα".

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σίγουρο.και βέβαια θα έρθει μηχανικός να διαπιστωθεί το αίτιο και να συντάξει έκθεση αν χρειαστεί.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την βοήθεια...

Edited by Vaio
Link to comment
Share on other sites

βάλε φωτό. Το χρονικό διάστημα πάντως τον 8 ετων δεν μου αρέσει για κλασσικά προβλήματα. Ερώτηση το γέμισμα έχει ραγίσει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.