Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόκλιση σε αποτυπώσεις με διπλόσυχνα GPS


Recommended Posts

η συναδέλφισσα ρωτάει στγκεκριμένα πράγματα

δεν χρειάζεται να γράφει ο καθένας την άποψή του για το περιεχόμενο της πραγματογνωμοσύνης

το ότι τα παλιότερα GPS μετρούσαν λάθος πρώτη φορά το ακούω

συναδέλφισσα anthee

τα πράγματα είναι απλά κάποιος απο τους δύο μέτρησε λάθος

1.έλεγξε ξανά την δική σου δουλειά

2.επικοινώνησε με τον συνάδελφο που έκανε το πρώτο τοπογραφικό

3,πες μας για να βοηθήσουμε τι μεθοδολογία ακολούθησε ο καθένας

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγω έχω στη κατοχή μου δέκτες Leica SR 530..... σε πληροφορώ ότι μετράνε μια χαρά!!

Κάπου αλλού έχει γίνει το σφάλμα.

Επίσης η ακρίβεια των μετρήσεων σε stand alone σε καμιά περίπτωση δεν μου έχουν δώσει ούτε κάν κάτω του 1μ!!!!  

Αρα πιθανή η εξάρτηση όχι από τριγωνομετρικό αλλά από ορθοφώτο Κτηματολόγιο Α.Ε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση, αν στο πρώτο τοπογραφικό έγινε εξάρτηση από ιδιωτικό δίκτυο, ενώ στο δεύτερο από hepos, να οφείλονται εκεί οι διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει για 10 εκατοστά αλλά 1 μέτρο είναι πολύ κάπου αλλού έχει γίνει λάθος ή ενδεχομένως σε ενα απο τα δυο να μην έγινε εξάρτηση ....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγω έχω στη κατοχή μου δέκτες Leica SR 530..... σε πληροφορώ ότι μετράνε μια χαρά!!

Κάπου αλλού έχει γίνει το σφάλμα.

Επίσης η ακρίβεια των μετρήσεων σε stand alone σε καμιά περίπτωση δεν μου έχουν δώσει ούτε κάν κάτω του 1μ!!!!  

Αρα πιθανή η εξάρτηση όχι από τριγωνομετρικό αλλά από ορθοφώτο Κτηματολόγιο Α.Ε!!!!!!!!!!!!!!!!!

grtopo εμένα σε here μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Είναι προφανώς σπάνιο και τυχαίο, αλλά είναι η μόνη εξήγηση για αυτά που αναφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα λύσεις το πρόβλημα γράφοντας στο φόρουμ

μην περιμένεις να τον καλέσει κάποιος απο τους συντονιστές ή τα μέλη

η επικοινωνία με τους συναδέλφους είναι πολύ σημαντικό στοιχείο επαγγελματικής συμπεριφοράς και

δεοντολγίας.Όλοι κάναμε και κάνουμε λάθη.Δεν τιθεται θέμα παρεξήγησης και αν ο συνάδελφος το εκλάβει ως προσβολή

θα είναι απο την μεριά του αντιεπαγγελματική,αντισυναδεφική και αντιδεοντολογική συμπεριφορά

έπρεπε να το έχεις κάνει ήδη

Edited by ΘΕΟΧΑΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.