Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσχέδιο κανονισμού ενεργειακής απόδοσης κτηρίων


solar

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 106
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε ΜΠΑΟΚ σε λέω...:smile:

 

edit:αντε καλά, όταν γυρίσω σπίτι θα τη βάλω ξανα γιατι δεν την πήρα μαζί μου στο γραφείο

 

edit2: Για να μην πει κάποιος ότι ΕΓΩ, ο ΕΝΑΣ & ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ που υπάρχει δεν σας τα είπα, αφού το ΟΡΑΜΑ ήταν ξεκάθαρο

 

edit3: Που κολλάει η αλλαγή στα κουφώματα με την στατική επάρκεια? Μήπως όλα συγκλίνουν τελικά κάπου?

 

***************************************************************

 

τι έγινε (μελλοντικοί) συνάδελφοι ενεργειακοί (και στατικοι?) επιθεωρητες? δεν θα το σχολιάσει το άρθρο κανείς?

 

Προς υποψήφιους μελλοντικούς μου εργοδότες:

 

με μισό ευρουλάκι το m2, επιθεωρώ, νομιμοποιώ και δηλώνω επάρκεια σε ΟΛΑ

 

(έτσι λειτουργεί ο ανταγωνισμός, φυσικά άμα θέλετε πάτε παρακάτω)

 

ενεργειακά, αρχιτεκτονικά, στατικά (γνωστά ως οφθαλμοστατική),

 

ελέγχω τα υδραυλικά για διαρροές, καθαρίζω τζάμια και πλένω και τα πιάτα.

 

Με μόνο 0,50e/m2 (εγώ πάντως θα μ'επαιρνα)

 

διεύθυνση ηλεκτρονικής επικοινωνίας (sic) : ola_ta_sfazw_ola_ta_maxaironw@entelws_tzamba.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εντάξει, τους "τακτοποίησαν", σηκωθείτε από ντιβάνια, καναπέδες, ξαπλώστρες, αιώρες, σεζ λογκ, πάρτε στυλά, σβύστρες, ξύστρες και ετοιμαστείτε, βουρ για πιστοποίηση στον γερμανό (αφού μόνο αυτός δίνει)

Link to comment
Share on other sites

τους Η/Χ.

δεν βγήκε χθες ο υπουργος δημοσίων έργων και έδωσε συνέντευξη, επειδη ο υπουργος περιβάλλοντος έλειπε στο εξωτερικό, και τους "τακτοποίησε"?

Τακτοποίηση Η/Χ 10% επί της αντικειμενικής αξίας, εφαρμογή νόμων αξία ανεκτίμητη,για όλα τ'αλλα υπάρχει η μουσταρντκάρντ

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στην Ναυτεμπορική ότι σήμερα ο υπουργός θα δώσει στην δημοσιότητα τον ΚΕΝΑΚ.

Για να δούμε...

ΆΚΥΡΟ..

Μέσα στο καλοκαίρι θα ψηφιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Από 8 Μαίου

Λοιπόν σημειώστε καλά αυτά που θα πω γιατί έχω το κληρονομικό χάρισμα

7. Η καθυστέρηση μπορεί και να οφείλεται στην ιστορία νομιμοποίησης των ημι-υπαίθριων γιατί ως γνωστόν ο ενεργειακός επιθεωρητης είναι τρομερή επινόηση και πρέπει να πιστοποιεί ΟΧΙ ότι λένε τα σχέδια της πολεοδομίας ΑΛΛΑ ότι έχει κατασκευαστεί.

(φυσικά οι παρανομίες θα είναι ελάχιστες, σχεδόν ανύπαρκτες, όλοι χτίζουν όπως τα σχέδια στην πολεοδομία αλλά μιλάμε για αυτές τις ελάχιστες εξαιρέσεις παρανομίας)

αυτά είδα στον καφέ και τα ταρώ

Από 2 Ιουλίου

Εντάξει, τους "τακτοποίησαν", σηκωθείτε από ντιβάνια, καναπέδες, ξαπλώστρες, αιώρες, σεζ λογκ, πάρτε στυλά, σβύστρες, ξύστρες και ετοιμαστείτε, βουρ για πιστοποίηση στον γερμανό (αφού μόνο αυτός δίνει)

Από 3 Ιουλίου

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=...&artid=4524528

Απόσπασμα από ΤΑ ΝΕΑ:

"Ξεκαθάρισε ότι από το φθινόπωρο θα γίνει... δύσκολη η ζωή για τους ιδιοκτήτες που δεν σπεύσουν να πληρώσουν για να «τακτοποιήσουν» την αυθαιρεσία τους, αφού θα αρχίσει εκτενές σαφάρι ελέγχων ακόμη και πόρτα πόρτα και από την Εφορία."

 

Το φθινόπωρο θα έχει σαφάρι ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ και ξέρετε από ποιους? ε? από την Εφορία?

 

***Πορτα πόρτα το σαφάρι θα γίνει από τους ενεργειακους επιθεωρητές δηλαδή από εμάς***

 

Απόσπασμα από τις προφητείες μου http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=75925&postcount=60

 

Σενάριο 1. ΜΗ νομιμοποίηση ημι-υπαίθριων και λοιπές παρανομίες. Με 1e/m2 τι πιστοποιείς?

α. Τα σχέδια της πολεοδομίας ----------> Συνένοχος σε παρανομίες άλλων με 100ευρώ το σπίτι

β. Την πραγματική κατάσταση--------> Αμα ξαναδεις πελάτη σφύρα μου κλέφτικα

 

Για τις παράνομες προσθήκες ας μη μιλήσω καλύτερα, μυαλό έχει ο καθένας και μπορεί να καταλάβει

 

Σενάριο2. (αρκετα πιθανο). Νομιμοποίηση ημι-υπαίθριων. Πιστοποιεις ΚΑΙ τον ημι-υπάιθριο και μετα:

α. όλα τάλλα νομιμα και δινεις πιστοποιητικο

β. υπάρχουν και άλλες παρανομίες οπότε πας στο Σενάριο 1

 

Τελικά έγινε το Σενάριο 1.5 (ένα και μισό) οπότε ενοποιήστε τα και τα 2 σενάρια για να κανονίσετε τα εισοδηματά σας για τον επόμενο χρόνο

7 Ιουλίου

Διάβασα στην Ναυτεμπορική ότι σήμερα ο υπουργός θα δώσει στην δημοσιότητα τον ΚΕΝΑΚ.

Για να δούμε...

Αν δεν ειμαι εγω προφήτης, τότε ποιος ειναι?

 

επαναλαμβάνω στην νοηματική για όσους έχουν προβλήματα ακοής :

***Πορτα πόρτα το σαφάρι θα γίνει από τους ενεργειακους επιθεωρητές δηλαδή από εμάς***

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.