Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποδήλατο....


LEO

Recommended Posts

Καλοτάξιδο συνάδελφε!

Πάντα προσεκτικά και να ευχόμαστε να μην βρεθούμε στον διάβα κανενός παλαβού οδηγού ΙΧ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα καλοδιατηρείτε βλέπω!!! Αν δείτε το δικό μου...Είναι βουνίσιο, όνομα και πράμα....Μέχρι τα ~2000km περίπου τα μέτραγα, μετά χάλασε το κοντεράκι και δεν έχω αξιωθεί να πάρω άλλο, αλλά δεν είμαι πάνω από 2200-2300... :)

 

Την Παρασκευή βγήκα μετά από 5-6 μήνες για ένα ζέσταμα...Ξεκίνησα για παραλία, η καθιερωμένη βόλτα είναι γύρω στα 15-20 χλμ χαλαρά (χωρίς μεγάλες ανηφόρες). Μόλις πήγα στα 2-3 και είδα ότι ΔΕΝ τραβάει γύρισα...Σύνολο ~<5χλμ....Πρέπει να ξαναβγώ άμεσα για να πιάσει τόπο το "πιάσιμο από κάτω"..... :mrgreen:

 

Μόλις κάνω 4-5 φορές και επανέλθω στα δεδομένα μου, κανονίζουμε την βολτούλα που λέμε....

 

Να και το "άτι" μου, (4 χρονάκια πριν η φωτό)...

post-112-0-59629800-1385494972_thumb.jpg

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

welcome back!

λίγη προπονησούλα, χωρίς μεγάλα διαλείματα οπως λες και εσύ και θα τα πιάσεις τα χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, γιατί δεν του βάζεις ένα σετ ελαστικών πόλης τώρα στην φάση προσαρμογής που το κυκλοφορείς πιο πολύ σε αστικό περιβάλλον? (αν κατάλαβα καλά..) Κάνουν διαφορά όσο να ναι τα λεπτότερα και ελαφρύτερα ελαστικά και όταν αρχίσεις να το βγάζεις στο βουνό, βάλε πάλι τα παλιά σου.

Καλή επάνοδο!

Εγω έκανα μια μεγάλη βόλτα το σ/κ αλλά με έπιασε μια μπόρα στον γυρισμό και έγινα ΤΕΛΕΙΩΣ λούτσα... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς τη γλύτωσα!

Όποιος θέλει, απόψε έχουμε κανονίσει βόλτα (μια μικρή παρέα)

Ραντεβού 19:30 εμπρός από Βερόπουλο-jumbo Λ. Πεντέλης- Βριλήσσια

19:45 αναχώρηση!

(Απαραιτήτως φώτα- κράνη)

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, γιατί δεν του βάζεις ένα σετ ελαστικών πόλης τώρα στην φάση προσαρμογής που το κυκλοφορείς πιο πολύ σε αστικό περιβάλλον? (αν κατάλαβα καλά..) Κάνουν διαφορά όσο να ναι τα λεπτότερα και ελαφρύτερα ελαστικά και όταν αρχίσεις να το βγάζεις στο βουνό, βάλε πάλι τα παλιά σου.

Καλή επάνοδο!

Εγω έκανα μια μεγάλη βόλτα το σ/κ αλλά με έπιασε μια μπόρα στον γυρισμό και έγινα ΤΕΛΕΙΩΣ λούτσα... :)

Ευχαριστώ Δημήτρη! Έχεις δίκιο για τα λάστιχα, αλλά βασικά θέλουν άλλαγμα και τα βουνίσια που έχω και πρέπει να κάνω 2 αγορές...:)

Πάντως, προσωπικά ποδήλατο με βροχή μου αρέσει πάρα πολύ! Μια φορά μου έτυχε και το ευχαριστήθηκα!

 

Εγώ ευτυχώς τη γλύτωσα!

Όποιος θέλει, απόψε έχουμε κανονίσει βόλτα (μια μικρή παρέα)

Ραντεβού 19:30 εμπρός από Βερόπουλο-jumbo Λ. Πεντέλης- Βριλήσσια

19:45 αναχώρηση!

(Απαραιτήτως φώτα- κράνη)

Καλή βόλτα! Θα πρότεινα και ανακλαστικά γιλέκα για νυχτερινή βόλτα! Πάνω απ' όλα η ασφάλεια!!

Link to comment
Share on other sites

Athan, ανέβασε καμια διαδρομούλα να παίρνω ιδέες γιατί κι εγώ προς βόρεια προάστια είμαι και όλες οι νέες προτάσεις ευπρόσδεκτες!

Link to comment
Share on other sites

http://ridewithgps.com/trips/2054460

http://ridewithgps.com/trips/1980128

http://ridewithgps.com/trips/1927176

 

Θα επανέλθω και με άλλες..

Επίσης θα επανέλθω και σε πρόσκληση για διαδρομή με τη 1η ευκαιρεία!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!

Αυτή προς καλλιτεχνούπολη μεριά δεν την έχω κάνει και φαίνεται ενδιαφέρουσα!

Περιμένω και ρουχισμό που παρηγγειλα αυτές τις μέρες γιατί για χειμώνα δεν είχα τίποτα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.