Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χώρος υγιεινής εξωτερικός κατοικίας


geom

Recommended Posts

Ερώτηση λίγο ακραία: 

μπορεί να δειχθεί (κλειστός κ ιδιωτικός) χώρος υγιεινής εξωτερικά κατοικίας, δηλαδή να πρέπει να διασχίσει ο ένοικος τον κοινόχρηστο χώρο της πολυκατοικίας για να πάει στο χώρο υγιεινής; Θα έχουμε δηλαδή μια ιδιοκτησία με 2 ανεξάρτητα περιγράμματα που επικοινωνούν μόνο μέσω κοινόχρηστου...

η πρόθεση είναι στην πραγματικότητα  η κατοικία να λειτουργήσει ως χώρος γραφείου, και να μη φανεί στην οικοδομική άδεια μπάνιο μέσα της (αφού δε το θέλουμε). (λόγω ζώνης αμιγούς κατοικίας δε μπορεί να δειχθεί χρήση γραφείου επισήμως). 

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν χρειάζεται να ρωτήσω πως θα περάσει έστω από πολεοδομία γραφείο άνευ τουαλέτας.

Ως αρχιτεκτονική διάταξη φυσικά δεν ευσταθεί.

 

 

 

Υ.Γ.

(τα αρνητικά είναι 3 άρα δεν έγιναν το ίδιο λεπτό, και φυσικά αν ζητήσεις πάλι να απολογηθούν όσοι στα έδωσαν θα αποκτήσεις άλλο ένα από εμένα αυτή την φορά)

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το γραφείο θα είναι δικηγορικό/τεχνικό (πχ.) και όσο ξέρω δε μπορεί να δειχθεί σε περιοχή αμιγούς κατοικίας.

Το γραφείο κάνει χρήση ανεξάρτητου WC στον ίδιο όροφο, το οποίο θα είναι νόμιμο και ιδιωτικό αλλά θα πρέπει κανείς να διασχίσει τον κοινόχρηστο χώρο κλιμακοστασίου για να πάει.

 

ΥΓ. για τα πρόστιμα, σωστά είναι κόκκινα γιατί είμαι και παραβατικός και Ολυμπιακός.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.