Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

 

mata1986, on 02 Dec 2013 - 19:16, said:snapback.png

 

Είδατε πότε έκανε την ερώτηση, που ανέσυρε από το χρονοντούλαπο ο συνονόματος ....(Πριν τα Χριστούγενα του 2013) :shock:

Λέτε να μην βρήκε λύση ..... (μπορεί .....).

Η ουσία είναι ότι συζήτηση πήρε την πορεία της !!! :grin:

 

SORY φίλε.  Σε μια αναζήτηση για πάνελ που έκανα στο google, με έβγαλε απ ευθείας σε αυτή στη σελίδα, και δε είδα την ημερομηνία. Γράψε λάθος.

Συγνώμη για την αναστάτωση.

Edited by ΓΙΟΡΓΟΣ. Κ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ειχα σε καμμια περίπτωση προθεση να μεμψω την τοποθετηση σου, αν εκληφθηκε ως μομφη. Αντιθετα ηταν πολυ χρησιμη. Απλα απολαυσα την τροπη που πηρε η συζητηση.

Την καλημέρα μου.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω και γω μιας και έχω το ίδιο θέμα.Έχω βάλει πάνελ πολυουρεθάνης και από κάτω υπάρχει κενό 5 πόντους και ραμποτέ. Ανάμεσα δεν έβαλα κάτι μιας και βιαζόμουν να τελειώσω , οπότε στη συνέχεια είδα ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με το κτυπογενή θόρυβο κυρίως όταν βρέχει. Η σκέψη μου είναι να βγάλω τα πάνελ και να βάλω ανάμεσα στο πάνελ με το ραμποτέ υαλοβάμβακα ή πετροβάμβακα και από πάνω από το πάνελ να στρώσω ασφαλτόπανο που είναι σίγουρα πιο μαλακή επιφάνεια από το αλουμίνιο , ώστε να κόβει και αυτό κάτι από θέμα κτυπογενή θορύβου.

Το θέμα είναι ο υαλοβάμβακας θα κάνει δουλειά ή χρειάζεται να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο μονωτικό υλικό? Το ασφαλτόπανο ενδείκνηται για επιφάνειες σα το πάνελ ή στο χρόνο πάνω θα αρχίσει να ξεκολάει? Με 2-3 εταιρείες μόνωσης που μίλησα μου είπαν ότι μόνο με το ασφαλτόπανο θα κάνω μια χαρά δουλειά , πράγμα που προφανώς δεν ισχύει μιας και δεν είναι αυτή η δουλειά του.

Όποια καλοπροαίρετη άποψη είναι δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω και γω μιας και έχω το ίδιο θέμα.Έχω βάλει πάνελ πολυουρεθάνης και από κάτω υπάρχει κενό 5 πόντους και ραμποτέ. Ανάμεσα δεν έβαλα κάτι μιας και βιαζόμουν να τελειώσω , οπότε στη συνέχεια είδα ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με το κτυπογενή θόρυβο κυρίως όταν βρέχει. Η σκέψη μου είναι να βγάλω τα πάνελ και να βάλω ανάμεσα στο πάνελ με το ραμποτέ υαλοβάμβακα ή πετροβάμβακα και από πάνω από το πάνελ να στρώσω ασφαλτόπανο που είναι σίγουρα πιο μαλακή επιφάνεια από το αλουμίνιο , ώστε να κόβει και αυτό κάτι από θέμα κτυπογενή θορύβου.

Το θέμα είναι ο υαλοβάμβακας θα κάνει δουλειά ή χρειάζεται να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο μονωτικό υλικό? Το ασφαλτόπανο ενδείκνηται για επιφάνειες σα το πάνελ ή στο χρόνο πάνω θα αρχίσει να ξεκολάει? Με 2-3 εταιρείες μόνωσης που μίλησα μου είπαν ότι μόνο με το ασφαλτόπανο θα κάνω μια χαρά δουλειά , πράγμα που προφανώς δεν ισχύει μιας και δεν είναι αυτή η δουλειά του.

Όποια καλοπροαίρετη άποψη είναι δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

θα υγροποιήσεις εφόσον είσαι σε εσωτερικό χώρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.