Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος από όλα


Recommended Posts

Kύριοι καλησπέρα.

Μου ήρθε σήμερα ένας πελάτης και μου ζητάει την διαδικασία για την αδειοδότηση ενός καταστήματος στο οποίο να μπορεί να πουλάει από ζωοτροφές, φυτοχώματα, φυτά είδη εξοχής και αλλά.

Αυτό το κατάστημα σε ποια κατηγορία υπάγεται και με βάση ποιον νόμο θα αδειοδοτηθει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Έναρξη εργασιών μόνο απο εφορία (αφήνω μια πιθανότητα για τις ζωοτροφές που πιθανόν να θέλει γνωματευση απο κτηνιατρική υπηρεσία ή υγειονομικό)

Link to comment
Share on other sites

Έναρξη εργασιών μόνο απο εφορία (αφήνω μια πιθανότητα για τις ζωοτροφές που πιθανόν να θέλει γνωματευση απο κτηνιατρική υπηρεσία ή υγειονομικό)

Δεν το κατάλαβα αυτό. Δηλαδή δεν θέλει άδεια λειτουργίας από δήμο όπως οι καφετέριες, παντοπωλεία και γενικά τα καταστήματα κατηγορίας Ι, ΙΙ, ΙΙΙ?

Δηλαδή ο μηχανικός δεν έχει κανένα ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

Κρίνεις οτι ο τύπος καταστήματος που θέλει να ανοίξει και περιγράφεις αρχικά, έχει κάποια σχέση με το υγειονομικό ή οτι μπορεί να ενταχθεί σε κάποια απο τις κατηγορίες Ι - ΙΙ - ΙΙΙ για να πάρει άδεια απο το δήμο ?

 

Αν ναι, ένταξε το σε κάποια απο τις 3 και ξεκίνα τη διαδικασία αδειοδότησης...

Link to comment
Share on other sites

Έγω κρίνω ότι για καποιες από τις λειτουργίες του εντάσσεται στην κατηγορία ΙΙΙ.

Για το κομμάτι των ζωωτροφών και των φυτοφαρμάκων δεν ξέρω ακόμα.

Εννοείται ότι αυτά θα είναι σε ανεξάρτητους χώρους μεταξύς τους (π.χ.ζωωτροφες και είδη παντοπωλείου)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.