Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάσεις Ενεργειακών Επιθεωρητών - Θέματα και πληροφόρηση από τους συμμετέχοντες.


yian

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 280
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

 

Κάποιο λάθος υπάρχει στο Κουϊζ του ΙΕΚΕΜ... Η σωστή απάντηση είναι το "ουράνιο".

 

Και για ποιο κουιζ μιλάς συνάδελφε... Και εγώ στο ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ έκανα τα σεμινάρια αλλά δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο....

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνονται αναρτήσεις με ερωτήσεις από τράπεζες θεμάτων και όχι από αυτές που έπεσαν στις εξετάσεις καλό θα είναι να διευκρινίζεται.

 

Αλλιώς υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί σύγχιση.

 

Υπάρχουν αρκετές > και αρκετές ερωτήσεις που κυκλοφορούν που είναι εντελώς φάουλ.

Edited by hkamp
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει... Με την λέξη "κουίζ' Εννοείς τις ερωτήσεις αυτοαξιολόγησης.... Όντως εκεί δίνεται το ΖΝΧ ως σωστή απάντηση αλλά δεν είναι σωστό... Το σωστό είναι το "ουράνιο". Έχουν γίνει και σε αυτές τις ερωτήσεις λάθη... Το ΖΝΧ είναι ενέργεια τελικής χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

ναι για το κουίζ του ιεκεμ-τεε μιλάω στις ερωτήσεις αυτοαξιολόγησης της πρώτης ενότητας η πρώτη ερώτηση.,,,,ας διορθωθεί από κάποιον αρμόδιο! αν βρίσκουμε και κάτι άλλο προχωρώντας καλό είναι να το αναφέρουμε εδώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θυμήθηκα και άλλη μία ερώτηση:

 

21. Σύνδεση Φ/Β σε σειρά. Τι αυξάνεται; (η τάση)

 

Αν θυμηθώ κι άλλες, συμπληρώνω...

 

Καλό μήνα!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπράβο σας, εγώ όποτε είπα να ξεκινήσω να διαβάζω τον τόμο του ιεκεμ με τις ενότητες της ύλης πάντα τα παρατώ γιατί το βρίσκω ιδιαίτερα βαρετό....μήπως διαβάζετε κάτι άλλο εσείς?...ο τόμος του ιεκέμ δεν είναι κοινός για όλους όπου κι αν είχαν παρακολουθήσει τα σεμινάρια...?

Edited by anavatis
Link to comment
Share on other sites

Η ύλη είναι κοινή. Δεν ξέρω όμως αν ότι δίνει το ΙΕΚΕΜ το δίνουν ακριβώς έτσι γραμμένο και τα άλλα Κέντρα εκπαίδευσης,,, Ας πει κάποιος που πήγε.

 

Έτσι κι αλλιώς η ύλη υπάρχει σε e-book στις προηγούμενες σελίδες σε αυτό το φόρουμ.

Νομίζω ένας καλός συνάδελφος Αρχιτέκτων (μου διαφεύγει το όνομά του τώρα) το ετοίμασε.. Θα το βρεις εύκολα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.