Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διακοσμητικό υποστύλωμα


 
sundance

Recommended Posts

στις παρακατω φωτο θα δειτε οτι υπαρχει ενα υποστυλωμα μαλλον διακοσμητικο το οποιο παταει κατέυθειαν σε πλακα...

 

με τι λετε το κατασκευασαν?ytong?

 

18507458cv2.jpg

 

εδω στη φωτορεαλιστικη απεικονιση φαινεται οτι γινεται για να σχηματιστει ενα διακοσμητικο πλαισιο.

 

29355827it7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγαλυτερη εικονα

 

dcdtg8.jpg

 

ουδεις...?

 

πως το σχολιαζετε?τι πιστευετε?

 

καποιος πιο εμπειρος να μας πει? :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μα καλα που ξερεις οτι παταει σε πλακα?απο τισ φωτογραφιες δεν ειναι ξεκαθαρο...και στο κατω κατω αν οντως παταει σε πλακα προφανως ειναι λαθος και δεν χρειαζεται να το σχολιασουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που είναι το προβλημα; Ειναι διακοσμητικο και το εκανε με Ytong..ε..kai τι έγινε; εχει φορτία; χαλαει το στατικο συστημα; τι το κακο εχει;

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι απο οπλ.σκυροδεμα, δεν ειναι και η πιο ενδεδειγμενη λυση...

Επειδη ειναι φυτευτο το υποστυλωμα θα πρεπει να υπολογισεις κατακορυφη συνιστωσα του σεισμου, κατα την αναλυση σου...

Επικινδυνα πραγματα...

Αν ειναι απλα διακοσμητικο, τι να πω?Οι αρχιτεκτονες εχουν εναν τροπο σκεψης δικο τους,εντελως διαφορετικο απο αυτον του πολ.μηχ. Παντως απο την φωτο η μορφωση του φορεα μου φαινεται αρκετα ελευθερη και ανετη...

Λες και ο μελετητης εχει απεριοριστη εκτιμηση στον εαυτο του και στο στατικο του προγραμμα.

Εγω θα ημουν καπως πιο συντηρητικος...

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι αναφερομαι σε αυτο:

 

 

18507458cv2je9.jpg

 

κατ'αρχας είναι φανερο οτι παταει σε πλακα.

 

κατα δευτερον αν ειναι απο ytong τοτε το δοκαρι απο πανω πως συνδεεται με τα υποστυλωματα απο ytong?(με ενα κουνημα εχει φυγει κατω...)

 

αποψεις?!

Link to comment
Share on other sites

Ο ξυλότυπος της οικοδομής μου θυμίζει οικοδομές της δεκαετίας του 1960 με συνεχείς εσοχές, πολλά φυτευτά, δοκούς επί δοκών, έλλειψη τοιχωμάτων με τη διαφορά ότι έχει πολύ μεγάλο κάναβο (αποστάσεις στύλων).

Μακριά από τα δικές μου προδιαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.