Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κωδικοι επαγγελματικων δραστηριοτητων για εναρξη στην εφορια


Recommended Posts

Καλησπερα. Οπως λεει και ο τιτλος θα ηθελα τη βοηθεια σας για την δραστηριοτητα που πρεπει να επιλεξω για εναρξη στην εφορια. Ειμαι μηχανολογος κ προσφατα αρχισα να εργαζομαι δοκιμαστικα ως εργοδηγος σε κατασκευη αυτοκινητοδρομου. Εχω μπερδευτει λιγο με τους κωδικους επαγγελματικων δραστηριοτητων μιας κ ειναι η πρωτη φορα που κανω κατι τετοιο. Αν ξερει καποιος ποια ειναι η πλησιεστερη δραστηριοτητα που μπορω να δηλωσω? Για παραδειγμα η δραστηριοτητα ''Υπηρεσιες μελετων μηχανολογου μηχανικου γενικα'' θα με καλυψει η πρεπει να επιλεξω κατι πιο συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά :

71.12.13

71.12.11

71.12.20

 

Οποιαδήποτε γενική κατηγορία περιλαμβάνει και τις υποκατηγορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν διαλεξω την κατηγορια πχ 71.12 σημαινει οτι θα εχω δικαιωματα και ολων των υποκατηγοριων ?

μεχρι πόσους ΚΑΔ μπορουμε να εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα προσθέσεις έναν ΚΑΔ δε σημαίνει ότι έχεις και το επαγγελματικό δικαίωμα να εκτελέσεις μία εργασία.

Όσους επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν διαλεξω την κατηγορια πχ 71.12 σημαινει οτι θα εχω δικαιωματα και ολων των υποκατηγοριων ?  ο ΚΑΔ εξυπηρετεί πρωτίστους φορολογικούς σκοπούς .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.