Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαγραφή από ΕΕΤΕΜ


Pavlik

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Είμαι γραμμένος στην εετεμ αλλά χρωστάω συνδρομές 90 ευρώ. Δεν ενδιαφέρομαι να συνεχίσω αλλά για να κάνω διαγραφή πρέπει μου είπαν να πληρώσω τις συνδρομές.... αλλιώς δεν μπορούν να μου κάνουν δεκτή την διαγραφή. Από την άλλη τι γίνεται αν συσσωρεύονται πολλές συνδρομές ? Θα έχω πρόβλημα? γιατί δεν σκοπεύω να συνεχίσω να πληρώνω   

Link to comment
Share on other sites

Νομικό Πρόσωπο Ιδιωτικού Δικαίου , κοινώς σωματείο , σύλλογος .....

 

 

 

όχι μεγάλος  :mrgreen:

Edited by BAS
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είμαι υποχρεωμένος να τους πληρώσω..... Δεν μπορούν να κινηθούν νομικά ?

 

 

Όχι δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα.Η εγγραφή στην ΕΕΤΕΜ είναι προαιρετική,βέβαια σε ορισμένες περιπτώσεις ενδεχομένως να σου ζητηθεί πιστοποιητικό ότι είσαι εγγεγραμένος σε επιμελητήριο αλλά αυτό μόνο εφόσον επιθυμείς να ασχοληθείς με το επάγγελμα,απ'ότι κατάλαβα δεν σκοπεύεις να το ασκήσεις όμως

Link to comment
Share on other sites

Ενας ήταν ο Μεγάλος . 

 

Ας είναι καλά ο κάποιοι από εδώ μέσα και οι άλλοι της 13 που μας έφτασαν στον πάτο γιά ένα πείσμα . :smile:

Link to comment
Share on other sites

Παύλο  εάν δεν έχεις σοβαρό οικονομικό πρόβλημα που να μην σου επιτρέπει να πληρώσεις θα σου πρότεινα να πληρώσεις, η ΕΕΤΕΜ είναι μόνη Επιστημονική-Επαγγελματική Ένωση που μας εκπροσωπεί Τοπικά σε επίπεδο Νομού αλλά και Πανελλαδικά με την Κεντρική Διοίκηση. Και εγώ δεν συμφωνώ με το τρόπο που λειτουργεί αλλά παλεύω για να αλλάξει αυτό.  Στην Εύβοια από όσο ξέρω υπάρχει νέα διοίκηση με νέα πρόσωπα και με τελείως διαφορετική νοοτροπία από τις προηγούμενες.   

Edited by GEORGE KARA
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.