Μετάβαση στο περιεχόμενο

πάγκοι στη πρασιά


Recommended Posts

...Έχω κοιτάξει τι επίτρέπεται στους κοινόχρηστους χώρους..το ερώτημα είναι ότι αν αυτά που επιτρέπονται μπορούν να κατασκευαστούν και χωρίς άδεια, νομίζω πως όχι..

Απ όσο θυμάμαι για «ζαρντινιέρες» δεν θέλει άδεια δόμησης….

Στις ζαρντινιέρες δεν υπαρχει κανένα απαγορευτικό να κάθεσαι ούτε είναι άβολο αν έχουν ειδικό σχεδιασμό

Όλα αυτά σε ότι αφορά την πολεοδομία…

 

Για την άδεια λειτουργίας και τι θα μετρήσει και τι όχι είναι άλλο ζήτημα…

Γενικά μερικά ζητήματα θελουν ειδικη λεπτότητα χειρισμού και επιλογών.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το "αχριτέκτονας" ήταν τυπογραφικό λάθος, ελπίζω να μην έγινε κάποια παρανόηση.

Link to comment
Share on other sites

1. κατά την γνώμη μου πρέπει να τον πείσεις να μην κάνει κτιστά. Βέβαια δεν ξέρω τον τοπό... πχ αν είναι Σαντορίνη, αντε πέστου να μην κάνει κτιστά.

2. Δεν το γνωρίζω αυτό που λες και είναι αδύνατον από μνήμης να θυμάμαι ποιές κατασκευές προβλέπονται με 48ωρη ενημέρωση ή άδεια μικρής κλίμακας ή νεα άδεια. Θα επρεπε εσύ που σου έχει πέσει η δουλειά να μας παραθέσεις τους κανονισμούς και τυχόν ασαφή σημεία να δούμε αν μπορούμε να σε συμβουλέψουμε.

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.