Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο ΕΟΠΠΥ δεν θα πληρώνει πλεόν συμμετοχή σε ιδιωτικές κλινικές


Julius Caesar

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω akius.

 

Αν υπήρχε το δικαίωμα της επιλογής δεν νομίζω ότι θα παρέμενε στο δημόσιο η συντριπτική πλειοψηφία των πολιτών.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα θα ερχονταν οι αριστεροι και θα διαδηλωναν κατα του ξεπουληματος της υγειας....

Edited by terry
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

εντάξει είναι ταΧΑΝΙΑ  είναι καλύτερα από ΡΕΘΥΜΝΟ.....εκεί δεν θα άντεχε ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ.....

εγώ όταν κατεβαίνω δεν μιλάω για πολιτικά.... ΑΥΤΟΛΟΓΟΚΡΙΝΟΜΑΙ :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δωρεαν ρεύμα ειπε καποιος.. Ναι σε όσους εχουν 4 παιδια ειναι άνεργοι όλοι και ζουν σε σπίτι 50τμ.. Κατι τέτοιες παροχές πανε να περάσουν. Άλλωστε για αυτούς η μεσαία τάξη (αν υπαρχει ακομη) θεωρούνται έχοντες και θελουν να τους τσακίσουν.

Στην υγεία παίδες μακρυά απο δημόσια. Το τι εχει τραβήξει φίλος εδω και μια εβδομάδα που νοσηλεύεται δεν περιγράφεται. Κόψτε καφέδες, βόλτες κτλ αλλα κάντε ιδιωτική

Ξερω κλινική στα νότια που οι περισσότεροι πελάτες ηταν μέσω ΕΟΠΠΥ που ηταν συμβεβλημένη. Τωρα;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο αν ισχύσει αλλά επειδή διαβάζω και κάτι κουλά...δεν πληρώνουμε 2500 το εξάμηνο για περίθαλψη...είναι και για σύνταξη, το ποσό της περίθαλψης είναι ένα πολύ μικρό ποσό και σκεφτείτε ότι με αυτό το ποσό καλύπτεται και ολόκληρη οικογένεια δηλαδή σύζυγος και παιδιά πολλές φορές.

 

Από εκεί και πέρα ολόκληρο ΤΣΜΕΔΕ ή ολόκληρο ΤΕΕ να κάνει συμφωνίες με ιδιωτικές κλινικές για πακέτα και καλύτερες τιμές. Τόσο κόσμο έχουμε. Πάμε σε ιδιωτική ασφάλιση σιγά σιγά ας το καταλάβουμε.

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο αν ισχύσει αλλά επειδή διαβάζω και κάτι κουλά...δεν πληρώνουμε 2500 το εξάμηνο για περίθαλψη...είναι και για σύνταξη, το ποσό της περίθαλψης είναι ένα πολύ μικρό ποσό και σκεφτείτε ότι με αυτό το ποσό καλύπτεται και ολόκληρη οικογένεια δηλαδή σύζυγος και παιδιά πολλές φορές.

 

 

 

Εγω 2500Ε πληρωνω.

Που πανε δε με ενδιαφερει.

Οι αμεσες παροχες που θελω να εχω ειναι η περιθαλψη, την οποια δεν εχω.

Προσωπικα ειμαι μονος μου. Ουτε γυναικα, ουτε παιδια εχω ασφαλισμενα.

 

ΥΓ. Το ποσο της περιθαλψης δεν ειναι και τοσο μικρο.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

150*6=900  το 6μηνο  νομίζω είναι χοντρικά  αν θυμάμαι καλά στα 2500 που πληρώνω

δλδ 1800 τον χρόνο

 

 

με 1800 τον χρόνο αν είσαι μόνος  πέρνεις το ΦΟΥΛ πακέτο απο το 1 ευρώ  με ιδιωτική  και σου μένουν και καμιά  600 ρέστα....

 

και προσοχή αν προτιμήσεις ΔΗΜΟΣΙΟ αντί ιδιωτικό θα σε πληρώνουν και ΑΠΟ ΠΑΝΩ :mrgreen:

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.