Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο ΕΟΠΠΥ δεν θα πληρώνει πλεόν συμμετοχή σε ιδιωτικές κλινικές


Julius Caesar

Recommended Posts

Ο κύριος υπουργός πριν πάρει αυτή την σωστή απόφαση , θα έπρεπε ο ίδιος και η ευρύτερη οικογένειά του , να δοκίμαζαν τις υποδομές των δημόσιων νοσοκομείων , με τους ίδιους όμως όρους και συνθήκες που ισχύουν για τους "κοινούς πολίτες". Το ίδιο ισχύει και για τους συμβούλους του κυρίου υπουργού.

Αν μετά από αυτή την εμπειρία επέμενε σε αυτή την άποψη , τότε θα ήταν μάλλον θα πρέπει να σκεφθεί σοβαρά ο κύριος υπουργός , αν θα πρέπει να καταφύγει στις υπηρεσίες ψυχολόγου ή ψυχιάτρου . Αν θα είναι σε δημόσιο θεραπευτήριο ή σε ιδιωτικό , ας το αποφασίσει ο ίδιος .

 

Ο ιδιος κυριος ειχε δηλωσει, οτι δεν μπορει να πηγαινει και να ερχεται με το ενα fiatακι (οταν ηταν βολευτης ΠΑΣΟΚ) και θελει καλο αυτοκινητο και να του πληρωνουν και τα εξοδα μετακινησης.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΊΔΙΟς υπουργός είχε υπογράψει την τροπολογία  για το ΠΟΡΤΟ ΚΑΡΡΑΣ μαζί με πάχτα-ανθοπουλο  2 μέρες πριν τις εκλογές...

και όταν έγινε βούκινο είπε ότι τους εμπιστευτηκε γιατί ως τυφλός δεν την διάβασε..... 8-)

 

 

και μιλάμε για λαικισμό.......αντί να προσλάβει καμιά  3000 ιατρούς-νοσοκόμες  ,που για να μην προσλαμβάνει μόνιμους δουλεύει με ΕΠΙΚΟΥΡΟΥΣ (συμβάσεις ορισμένου χρονικού διαστήματος , γιαυτό διαβάζουμε ότι ανα 6 μήνες και ΄΄αλλες 2500 θέσεις ιατρών)  θα μαζέψει πίσω τους σχολικούς φύλακες κτλ....

 

 

είναι αυτό που λέμε προτεραιότητες στην ζωή........

 

 

 

εγώ καταλήγω στο κλασικό.......ΓΙΑ ΤΑ ΨΗΦΑΛΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ.....

και ΚΟΙΤΑ ΝΑΧΕΙΣ ΡΕΥΣΤΟ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ  γιατί αλλιώς  θα είσαι ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΜΕ ΕΛΠΙΔΑ :mrgreen:  ΣΤΑ 4

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι ειναι, μπορει να μου πει καποιος?

 

Νικ

Καμια ασφαλιστικη δεν καλυπτει φαρμακα (τουλαχιστον οσο γνωριζω).

Το θεμα δεν ειναι μονο ποσο δινεις, αλλα και τι υπηρεσιες σου παρεχουν.

Διοτι αν συγκρινω τον Κλαδο Υγειας με αντιστοιχη ιδιωτικη, ακομα και ακριβοτερη να ειναι, με τα μεν το δημοσιο σε εξυπηρετει σε 2 μηνες σε νοσοκομεια που ντρεπεσαι να μπεις μεσα, η δε ιδιωτικη σε εξυπηρετει σε 1 μερα μεσα στη χλιδη..

 

Ο Κλάδος Πρόνοιας νομίζω είναι το εφάπαξ (βλ. http://www.tsmede.gr/Default.aspx?TabId=61 )

Υπάρχουν προγράμματα που καλύπτουν και φάρμακα, ανάλογα πόσα είσαι διατεθιμένος να πληρώσεις.

Όμως τα περισσότερα ασφαλιστικά συμβόλαια δεν τα καλύπτουν, ενώ έχουν ένα σωρό εξαιρέσεις και επιμέρους όρια καλύψεων.

 

Κατά την άποψή μου πάντως, στην υγεία πρέπει να υπάρχει ένας ισχυρός δημόσιος τομέας.

Δεν μπορούν όλοι και για όλα να στηριχθούν στις ιδιωτικές κλινικές και ασφάλειες.

Link to comment
Share on other sites

 

Κατά την άποψή μου πάντως, στην υγεία πρέπει να υπάρχει ένας ισχυρός δημόσιος τομέας.

Δεν μπορούν όλοι και για όλα να στηριχθούν στις ιδιωτικές κλινικές και ασφάλειες.

 

δεν θα διαφωνήσω......αλλά θα πρέπει με τα λεφτά που στον ιδιωτικό τομέα έχω ΛΟΥΞ ΠΑΡΟΧΕΣ....

με τα ίδια λεφτά να έχω ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ και στον ΔΗΜΟΣΙΟ....και άντε επειδή είναι και η κοινωνική πολιτική που καλά γίνεται μέχρι και ένα -25% σε ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ.....

Link to comment
Share on other sites

Αφου ΕΙΝΑΙ "ετσι κι αλλιως...", τι να πουμε?

 

Ποοοο ρε παιδί μου...

 

Τώρα έκανε δηλώσεις στο ΜΕΓΚΑ και το διέψευσε. Λέει ότι μίλαγε για όσους έχουν ιδιωτική ασφάλιση και κάτι άλλα που δεν τα κατάλαβα. Πάντως είπε ότι δεν ισχύει αυτά που λέμε πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λεμε ομως εμεις, περι υπογραφη τροπολογιας Πορτο - Καρρας, περι βολευτηκων αποζημιωσεων κτλ, ισχυουν....

Link to comment
Share on other sites

Καθήστε ρε παιδιά να δούμε τι θα γίνει...

 

" Ο κύριος υπουργός που είναι έτσι και αλλιώς..."

 

Περιμένετε λίγο !!!

Άμα "καθόμασταν" και "περιμέναμε" θα περνούσε ο νόμος μέρα μεσημέρι,

αλλά έγινε φωτιά σε φόρουμ, σε πηγαδάκια κτλ.

και άρχισε να τα μασάει

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.