Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γειτονικοι τιτλοι ιδιοκτησιας


Recommended Posts

Γεια σας, εχω μια απορια σχετικα με τους γειτονικους τιτλους ιδιοκτησιας, long story short... Εχω ενα αγροτεμαχιο σε μια αλφα περιοχη εκτος σχεδιου και προσφατα εγινε μια μαζικη αγορα των γείτονων αγροτεμαχιων απο το ιδιο ατομο (το πως ξερω οτι εγινε απο το ιδιο ατομο ειναι αλλο θεμα...) το θεμα ειναι οτι επιαστατη το θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο ατομο επικοινωνει μονο μεσω του διαμεσολαβητη του και παραμενει ανωνυμο, λογω του οτι εχω δεχθει προταση να πουλησω το δικο μου, (η προταση εγινε μεσω του διαμεσολαβητη του φυσικα) υπαρχει καποιος τροπος μεσω της πολεοδομιας ή καποιου αλλου οργανισμου να δω τους τιτλους ιδιοκτησιας των γειτονων αγροτεμαχιων;

Link to comment
Share on other sites

...υπαρχει καποιος τροπος μεσω της πολεοδομιας ή καποιου αλλου οργανισμου να δω τους τιτλους ιδιοκτησιας των γειτονων αγροτεμαχιων;

Πας υποθηκοφυλακείο που υπάγεται η περιοχή. Εκεί υπάρχουν όλοι οι εν ισχύ τίτλοι.

 

Αν είσαι μηχανικός βάλε ειδικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πας υποθηκοφυλακείο που υπάγεται η περιοχή. Εκεί υπάρχουν όλοι οι εν ισχύ τίτλοι.

 

Αν είσαι μηχανικός βάλε ειδικότητα.

Και ειναι προσβασιμοι απο ολους; Υπαρχει καποιο κοστος; Χρειαζεται καποια αιτιολογια; Πρεπει να προσκομίσω καποια εγγραφα ή αποδεικτικα;

Ο λογος που δεν εχω βαλει ειδικοτητα ειναι οτι ειμαι φοιτητης.

Link to comment
Share on other sites

με βαση τα ονοματα των γειτονων,

μαζι με δικηγορο,   θα πατε στο υποθ/κειο όπου θα κανει ερευνα  και θα βρειτε   τα σχετικα συμβολαια..

απο τα οποια θα δεις το εμβαδον του αγρου που πουληθηκε [αυτο δεν αλλαζει]

το τιμημα [αυτο πιθανον να  μην ειναι το πραγματικο]

 

και το ονομα του αγοραστή  [εδω πιθανον να ειναι μια εταιρια "νομιμα εκπροσωπουμενη   απο τον κ...ταδοπουλο
 

αλλα δεν σημαινει   οτι ειναι και ο ιδιοκτητης της εταιριας..]

 

υγ1

δξ τι ψαχνεις, αλλα το  θεμα ειναι αν εσυ πουλας  σε τιμη "Χ" και ο αγοραστης σου την προσφερει...

 

υγ

να βαλεις στο προφιλ σου "φοιτητης"..

 

νάξερες πόσοι απο μας εδω μεσα θα θελαμε   να γραφουμε .."φοιτητης".. :smile: :-)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.