Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καμπίνα Ντουζιέρας


gantip1983

Recommended Posts

.. ημικυκλικές ντουζίερες 80Χ80 με καμπίνα είναι άνετες και ένα μπάνιο.

Σε αυτό δεν έχω εμπειρία.

άνετες δεν είναι.

Ειδικά στην περίπτωση σου που αν κατάλαβα καλά στο 3Δ δεν έχεις και το δόντι που κάνει η κολώνα ...

Link to comment
Share on other sites

Το δόντι είναι 5-6 πόντων...Κολόνα.

Να πω την αλήθεια βαρέθηκα να δω αν το online 3D σχεδιαστικό πρόγραμμα  δίνει την δυνατότητα να το προσθέσω.....

Σκέφτομαι να εκμεταλλευτώ αυτή την εσοχή για σπογκοθήκη και σαπουνοθήκη.

Εχω την εντύπωση ότι ο ένοικος θα κάνει μπάνιο διαγώνια άρα η εσοχή δεν θα του δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα .

Λέω γώ τώρα ε............

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

... βαρέθηκα να δω αν το online 3D σχεδιαστικό πρόγραμμα  δίνει την δυνατότητα να το προσθέσω.....

...

Αυτά τα ον λινε προγραμματακια Γρηγόρη είναι μονο για το εφέ κατά κανόνα… έχουν μεν αρκετά βολικά πράγματα αλλα για πραγματικό σχεδιασμό να μπορεί να καταλήξει σε εφαρμογή είναι σπάνιο.

Έχουν δε ανάλογα την εταιρεία που τα παρέχει (πχ ΙΚΕΑ πχ εταιρείες κουζίνες και μπάνια) βολικά τα δικά τους αντικείμενα και εντυπωσιακά…

Έχουν πεπερασμένο όμως όριο (για τα δομικά στοιχεία ενός κτιρίου) και κάνοντας ότι με αυτά είναι βολικά χάνεις την ποικιλομορφία που συχνά πυκνά είναι αναγκαία….

Οπότε πιο καλά με το χεράκι αν το εργαλείο είναι μονο για την φιγούρα προς τον πελάτη (όπως κάνουν τα μαγαζιά)… άκου που σου λέω….

Σαν τους σοφούς του ιντερνέτ.. ότι να ρωτήσεις έχει απάντηση από αναζήτηση γοογλε…. Και νομίζει πως έχει και την γνώση της απάντησης…. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ον λινε προγραμματακια Γρηγόρη είναι μονο για το εφέ κατά κανόνα… έχουν μεν αρκετά βολικά πράγματα αλλα για πραγματικό σχεδιασμό να μπορεί να καταλήξει σε εφαρμογή είναι σπάνιο.

 

Το βαραίνεις φίλε Didoni......

 

Δεν έχεις άδικο  αλλά κοίτα πως το βλέπω εγώ.....

Όλα εξαρτύονται από την αντίληψη και την ικανότητα του καθενός να αντιλαμβάνεται και εκμεταλλεύεται τα + και τα πλην - του διαθέσιμου εργαλείου.

Αν το ξέρεις το αντικείμενο όσο και να σε ενοχλεί αυτό αποκομίζεις όφελος....

Φυσικά οι εταιρίες δεν θέλουνε τέτοιους χρήστες και προσωπικά θεωρώ ότι σε καμιά περίπτωση δεν προσβλέπουν σε αυτούς....έτσι και αλλιώς δεν και πολλοί αυτοί.... Αλλα εδώ πάει μακρυά η κουβέντα και δεν θέλω να την κάνω σε αυτό το θέμα........................

 

Ο πραγματικά γνώστης γνωρίζει τις δυνατότατες του εργαλείου  και ανάλογα την  ευσυνειδησία του είτε θα πουλήσει marketing είτε θα αρπάξει ότι αρπάξει ο κώλος του είτε θα κάνει και τα δύο................................

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σου λέω αλλά αναγνωρίζω την οργή του επιστήμονα όταν παρέχονται υπηρεσίες δωρεάν αλλά καρτ που λέει και ο Τσίπρας.....

Το έχω δει το όνειρο με κάποιους   μηχανολόγους χρόνια τώρα με τα έτοιματζίδικα..... 

Σου λέει ο άλλος τι σπούδαζα εγώ ρε γαμημένε τόσο χρόνια για το παρέχεις εσύ δωρεάν σε μία εφαρμογή κονσέρβα του ενός λεπτού........

 

Πέρα απο όλα αυτά θεωρώ ότι εμείς στο φόρουμ αν θέλουμε να λέμε ότι διαδιδουμε την γνώση  δεν έχουμε να κάνουμε τίποτα άλλο απο να ανταλλάσσουμε απόψεις.....................................

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

όχι μπρε... καμία οργή επιστήμονα.... 

απλά ξέρω τα όρια του και το κανάλι που υποχρεωτικά ακολουθείς με βάση μόνο αυτά.....

 

Εσυ καλά κάνεις και αξιοποιείς ότι μπορείς... απλά για το "κάτι" ακόμα δεν επαρκεί αλλά θα έχεις την αίσθηση ότι επαρακούσε....

Συχνά το Νομίζω με το Είναι απέχουν λίγα εκατοστά... ασήμαντα μερικές φορές... ιδιαίτερα σημαντικά άλλες...

 

 

αυτά και τα λέμε....

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτό τι σχέση έχει? (άσε που ο γοογλης αν γράψεις σαλονάκι και πατήσεις εικόνες θα σου βγάλει χιλιάδες)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1ον το θέμα είναι στους ιδιωτες αρά απαντάμε πιο απλά για τους ιδιώτες. Αν θες κάτι σαν συνάδερφος και να δωθεί ενα help σε αλλο επίπεδο βάλε το ερώτημα σου στα ειδικά θέματα

2ον το θέμα είναι Ντουζιέρες ... οπότε άσχετο με σαλόνια

3ον δεν βάλαμε ωραία εικονιδιάκια και ωραία σπιτάκια γενικά και αόριστα αλλά κάποιες απλές, απλούστατες προτάσεις, νέας διαμόρφωσης για τις συγκεκριμένες διαστάσεις του συγκεκριμένου μπάνιου...

4ον... εσυ τώρα τι ζητάς? Σαλόνι? Γενικά και αόριστα? το δικό σου σαλόνι? 

 

οπότε επέτρεψε μου άσχετο το ερώτημα σου και παρακαλώ αν δεν υπάρχει κάτι να ειπωθεί ας αποφεύγουμε τοποθετήσεις σαν να είμαστε απο άλλο πλανήτη ... 


 

εδιτ
ναι το -1 ήταν το ελάχιστο που θα μπορούσα να κάνω.

Το έκανα μετά για αυτό και το έδιτ μου.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω καταλάβει γιατί έχει στραβώσει Arche όπως δεν κατάλαβα για πιο λόγο μεταφέρθηκε το θέμα στο θέμα ιδιωτών.

Θεωρούσα και ακόμα θεωρώ ότι το θέμα εχει ενδιαφέρον και όχι τόσο για το μπανάκι της φίλης μας ή το μπανάκι το δικό μου  αλλά γιατί καταπιαστήκαμε  ίσως για πρώτη φόρα με ένα υπαρκτό πρόβλημα.

Στην Ελλάδα ακόμα και μέσα στην κρίση ανακαινίζονται 1000δες μπάνια κάθε χρόνο για λόγους παλαιότητας.... Σας λέω έγω ο ίδιος ο υδραυλικός ότι έχω εντοπίσει ότι υπάρχει πρόβλημα σχεδιαδιαστικό.

 

Πραγματικά φίλε Arche εξήγησε μου αν θες λίγο ξεκαθαρα γιατί  για να σου πω την αλήθεια λίγο ζορίζομαι να καταλάβω αν σε κάποια πόστ  ειρωνεύεσαι ή μιλάς σοβαρά  πιο είναι το πρόβλημα;

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.