Μετάβαση στο περιεχόμενο

τροποποιηση σχεδιου πολεως


Recommended Posts

καλησπέρα σας εχω μια ιδιοκτησια 8 στρεμματων περιπου η οποια εχει μπει στο σχεδιο πολεως  ρυμοτομουνται σχεδόν 4 στρεμματα και δεν εχει γινει η απαλλοτριωση αν και εχουν περασει πολλα χρονια.εχω κανει προσφυγη στο αρμοδιο διοικητικο πρωτοδικειο για ανακληση της απαλλοτριώσεως.απο την ιδιοκτησια μου διερχεται οριζοντια ενας δρομος 16 μετρων και καθετα δυο δρομοι των 10  μετρων εγω μονο είμαι ο αμεσα ενδιαφερόμενος ένα μικρο  κομματι ανηκει σε αλλον ιδιοκτητη.επειδη δεν ξερω ποτε θα εκδικαστεί η υποθεση ποσο θα κρατησει η διαδικασια  και τι θα γινει ελεγα  να προτεινω το εξης.να γινει αλλαγη του σχεδιου και ο δρομος των 16 μετρων να γινει 8.αυτο θα ρυμοτομουσε από την ιδιοκτησια μου 2800τμ θα εμεναν σαν οικόπεδα 1200 τμ περιπου.δεδομενου ότι στην περιοχη οι περισσοτεροι δρομοι είναι 8 η 10 μετρα και  ο δημος τοσα χρονια δεν εχει κανει τιποτα με την αιτιολογια ότι δεν εχει χρηματα γινεται να προτείνω  αλλαγη του σχεδιου και παραχωρηση των 2800τμ;ο δημος θα κερδισει το ποσο που θα μου εδινε σαν αποζημιωση εγω βεβαια δεν παιρνω αποζημιωση η οποια δεν ξερω ποση θα ητανε(υπαρχει και αυτοαποζημιωση)  αλλα μου μενουν 1200 σαν οικοπεδο.αν ναι που πρεπει να απευθυνθώ;

Link to comment
Share on other sites

δειξε στον δικηγορο σου

αυτο

 

http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=778&sni[1155]=3981&language=el-GR

 

και να δει και το αρθρο 3 του 4315/14

 

δεν "φαινεται" να ταυτιζεται η  ανω εγκυκλιος....με το  αρθρο αυτο...

 

[υπαρχει σχετικη συζητηση...στο φορουμ...]

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις θα τα στειλω στον δικηγορο μου αν καταλαβα καλα πρεπει να κανω και πραξη αναλογισμου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.