Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή επιμέτρησης, ΠΠΑΕ, ΑΠΕ, αναθεώρησης.


Valentina

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

 

Μου ζητηθηκε απο εναν υπεργολαβο να κανω τις επιμετρησεις, ΠΠΑΕ και πιθανον ΑΠΕ και Αναθεωρηση για ενα εργο σαν εξωτερικος συνεργατης. Δεν εχω ξανακανει παρομοια εργασια κατ'αποκοπην και δεν γνωριζω πως να την κοστολογησω. Αν γνωριζει καποιος τον τροπο κοστολογησης ή τις τιμες της αγορας, παρακαλω ας με ενημερωσει.

 

Υ.Γ. Στα forum βρηκα μονο για κοστολογηση επιμετρησης σαν 40% της επιβλεψης ενος εργου. Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

εσύ μιλάς όμως για Δημόσιο έργο.

 

Εγώ ανάλογα το έργο και τη σχέση μου και την απαιτούμενη εργασία θα χρεώνα.

 

Πόσο μεγάλο έργο είναι δλδ ?

 

Πόσες επιμετρήσεις έχει βάσει των άρθρων του προϋπολογισμού ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει ακομα τον Προυπολογισμο, ξερω μονο οτι ειναι γυρω στα 3.000.000,00€ και εχει αρθρα, δεν ειναι κατ' αποκοπην. Υποθετω οτι θα εχει τουλαχιστον 150-200 αρθρα, αλλα θα ξερω σημερα σιγουρα γιατι θα παω να δω τον εργολαβο. Απλα ηθελα να ειμαι ετοιμη σε περιπτωση που μου ζητησει να του πω καποια τιμη.

Καποιος "μποσουλας" τιμολογησης δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Κατ' ελάχιστο θα ζητούσα για τέτοιο προυπολογισμό 5.000 ευρώ.Είναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ 5 ημέρες δουλειά για κάποιον που γνωρίζει να τελειώσει τη χαρτούρα,σε σένα μπορεί να πάρει παραπάνω.

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή:

Θα ζητούσα 5.000,00 ευρώ για να ΚΛΕΙΣΩ το έργο από χαρτούρα,όχι για κάθε μηνιαία πιστοποίηση.

Πρέπει να προσθέσεις και την αμοιβή σου για τους λογαριασμούς-πιστοποιήσεις(επιμετρήσεις,πρωτόκολλα κλπκλπ)

Άλλα τόσα για τους λογαριασμούς λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.