Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στοιχεία αποτύπωσης σε τοπογραφικό


Recommended Posts

Καλημέρα. Τα μπαλκόνια στην πολυκατοικία στο οικόπεδό μου είναι μεγαλύτερα απ' ότι στα σχέδια της πολεοδομίας. Επειδή το τοπογραφικό το κάνω για να χωριστεί ένα κατάστημα σε δύο και θα πάει στην πολεοδομία τρι να κάνω? Εγώ νομίζω πως πρέπει να δείξω την πραγματική κατάσταση.

Επίσης η πολυκατοικία στο όμορο οικόπεδο έχει πυλωτή που βγάζει σε χώρο στάθμευσης, θα πρέπει να το αποικονίσω στο σχέδιο?

Ευχαριστώ πολύ και καλό Σαββατοκύριακο εύχομαι...

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει για λιγα χρηματα που δυστυχως εναι οι αμοιβες των Τοπογραφικων να εκτεθουμε

αποτυπωνουμε και εμφανιζουμε οτι υπαρχει με ακριβεια και πληροτητα

σκεψου σε πιθανη αυτοψια να εκτεθεις στους συναδελφους της Πολεοδομιας θα εισαι στο μελλον στο "ματι"

τελος επειδη μπορει να χρησιμοποιηθεί στο μελλον το διαγραμμα σου και αλλου βλεπε

δικανικη αποδειξη Τοπογραφικών Διαγραμματων κανε παντα ευσεινηδητη και αρτια δουλεια

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σπάνια αποτυπώνω εξώστες, μόνο αν υπάρχει λόγος. Περιορίσου στα της ρυμοτομικής/οικοδομικής γραμμής, για εκεί μας θέλουν...

Link to comment
Share on other sites

Όπως σωστά είπε ο Agior γιατί αποτυπώνεις εξώστες??? Υπάρχει κάποιος λόγος??

Μόνο το περίγραμμα του κτιρίου σου, άντε αν θες να δείξεις και "ομορφιές" και την διαμόρφωση του περιβάλλοντος χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλους σας και εγώ αυτό ήξερα αλλά κάποιος εδώ μου είπε να δείχνω και το όμορα οικόπεδα. Γι' αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Τα όμορα να τα δείχνεις, τους εξώστες δεν είναι ιδιαιτέρως απαραίτητο. Αυτό εννοούν και οι προλαλήσαντες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.