Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενδοδαπέδια θέρμανση και μεγάλο πλακάκι. θα έχω κάποιο πρόβλημα;


ΚΑΝΑ

Recommended Posts

Έκανα ενδοδαπέδια θέρμανση

Τώρα βρίσκομαι στο στάδιο επίστρωσης δαπέδων

Θέλω να βάλω μεγάλα πλακάκια διστ 40χ60 εκ

Τι φοβάμαι

Φοβάμαι μήπως κατά την τοποθέτηση των (επειδή είναι μεγάλα και παρά την ελαστικότητα της κόλλας και την όσο το δυνατό καλύτερη τοποθέτηση) απομείνουν κενά με εγκλωβισμένο αέρα ανάμεσα στο πλακάκι και στο υπόστρωμα ο οποίος λόγω της θέρμανσης διογκωθεί και χαλάσουν τα δάπεδα

Θάθελα να ρωτήσω αν κάποιος συνάδελφος έκανε το ίδιο και είχε κάποιο πρόβλημα αντίστοιχο και γενικά την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

Εάν η συγκέντρωση των φυσαλίδων του αέρα ανά cm2 είναι η ίδια και στο μικρό και στο μεγάλο πλακάκι, και εάν η δύναμη συγκόλλησης της κόλας μετρούμενη ανά cm2 είναι πάλι η ίδια και στο μικρό και στο μεγάλο πλακάκι, τότε οι (όποιες) δυνάμεις αποκόλλησης (λόγω διαστολής του αέρα από τις υπάρχουσες φυσαλλίδες) είναι ίσες με τις (όποιες) δυνάμης συνοχής λόγω της κόλλας.

 

Εχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι ανάμεσα στο μικρό και μεγάλο πλακάκι παίζεται στον εγκαταστάτη ή στην κόλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι ανάμεσα στο μικρό και μεγάλο πλακάκι παίζεται στον εγκαταστάτη ή στην κόλλα.

 

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Δεν έχω να γράψω κάτι άλλο. Απλά το νέο forum σε αναγκαζει να προσθέσεις κ δικό σου μήνυμα... Γκρρρ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.