Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλιακός με σωλήνες κενου


Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω της ξαδερφης μου το φίλο, ο οποίος είναι Ηλεκτρολογος και με λέει μη βάλεις σωλήνες κενού γιατί μαζεύει άλατα μέσα και χαλάει τι γίνεται? Αν ισχύει πως μπορώ να το αποτρέψω η να μη βάλω καθόλου? Και γενικά τι προβλήματα έχουν?

Link to comment
Share on other sites

κενού και συγκεκριμμένα mag του Μαγλάρα αν θυμάμαι καλά είχα βάλει σε παραθαλάσσια περιοχή της Αττικής, το 2011 ή αρχές 2012, ως σήμερα δουλευουν απροβλημάτιστα και ποτέ κανένας δεν με ενόχλησε.

Αυτό για την κουρτίνα δεν το ξέρω. Μήπως ρυθμίζονται ανάλογα την περιοχή και την ηλιοφάνεια που δέχεται χειμώνα καλοκαίρι?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα τι τιμές κυμαίνονται? Άλλη μάρκα αν δεν έχει αντιπρόσωπο θεσσαλονικη?

 

έχουμε εξαιρετικά ελληνικά !!!!!!! δεν μαζεύουν άλατα οι σωλήνες. Βρε τι βλακεία θα ακούσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη ξέρω τη μάρκα αλλά λίγο που έψαξα δεν έχει αντιπρόσωπο στη θεσσαλονικη

 

 

δεν το ξέρω, μπορεί, πέρασαν λίγα χρόνια που έκανα την κατασκευή, να μην έχει αντιπρόσωπο Θεσ/νίκη δεν λεω οχι, το πιστευω.

 

 

Οι mag ήταν/ είναι Ελληνικοί όπως και ο Μαγκλάρας Ελληνας Μηχανολόγος Μηχανικός αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη μάρκα αν δε μπορέσω να βρω τη mag εδώ θεσσαλονικη? Και κάτι άλλο τι πρέπει να προσέξω πριν αγοράσω κάποιο? Εννοώ προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.