Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διογκωμένη vs έξηλασμενη.προβμηματισμος


giabritsos

Recommended Posts

Πριν λίγο καιρό μετά από διάβασμα ,ερωτήσεις σε μαστορια κλπ κλπ είχα καταλήξει ότι θα βάλω διογκωμένη για Θερμοπροσοψη .γραφιτουχα .μου εξήγησαν για τους συντελεστές λ και μ ,ότι καίγεται αλλά δεν αναφλέγονται όπως η πράσινη fibran,μου είπαν επισης ότι αναπνεει σε σχέση με την πράσινη .καλο για το σπίτι οκ .σημερα με παίρνει ένας φίλος τηλ που μίλησε με κάποιον μάστορα και τον απέτρεψε να βάλει διογκωμένη .του είπε οκ είναι καλύτερη αναπνέει κλπ .την βάζουν στα εξωτερικό .ναι .εκει όμως έχουν στα σπίτια συστήματά εξαερισμού σπιτιού που εδώ δεν έχουμε .του είπε πως όταν μέσα θα έχει πχ 23 βαθμούς και υγρασία ενώ έξω θα έχει -2 ας πούμε και ο αέρας θα προχωράει προς τον σοβά όταν θα φτάσει στον τελευταίο πόντο θα παγώσει και θα καταστρέψει τον σοβά και πως φέτος με τις παγωνιές του έτυχε σε πολλά σπίτια που έβαλε διογκωμένη .

Τι λέτε εσεις ;είμαι δραμα και έχουμε αρκετά κρύους χειμώνες εδώ .αν και αποτι κατάλαβα το όλο θέμα είναι ο εξαερισμός .παρολα αυτά παίζει αυτό το σενάριο ;μπορεί κάποιος να μου απαντήσει δικαιολογώντας την απάντηση του ;γενικά με έχει αγχώσει αυτή η επιλογή .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αγχώνεστε και προβληματίζεστε χωρίς λόγο, μπορείτε να βάλετε πετροβάμβακα.

Εκεί να δείτε τι θα ακούσετε από τα "μαστόρια"...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και για αυτό αλλά δεν το έχει βάλει κανεις .μου το έχουν απορρίψει καθαρά για λόγους εμπειρίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει όμως για το θέμα που μου αναφέρανε ;αν δεν ισχύει τότε ας μου το εξηγήσει κάποιος γιατί δεν ισχύει .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηχανικούς δεν έχει η Δράμα να ρωτήσετε ? Αφού μιλάτε με τα μαστόρια , ας σας πουν τα μαστόρια τι είναι καλύτερο . Τόσα χρόνια σπουδές έχουν ? 

 

Τι περιμένετε να σας πούμε εδώ ? 

 

 

 

Νομίζω ότι το θέμα δεν έχει λόγο ύπαρξης....

Edited by BAS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως έχει λόγο ύπαρξης .και ναι με μηχανικούς μίλησα για την πρώτη μου απόφαση .απλα τώρα οι μάστορες με έβαλαν σε σκέψη .

Νομίζω πως αν κάποιος δεν έχει όρεξη να μοιραστεί την άποψη του δεν είναι υποχρεωμένος να γράψει μόνο για να πετάξει την ειρωνία του .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού οι μάστορες σε έβαλαν σε σκέψη σε σχέση με αυτά που σου είπαν οι μηχανικοί , πήγαινε σε φόρουμ μαστόρων να ρωτήσεις .. Τι ζητάς εδώ ?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς Μηχανικος είσαι και παρεξηγείσαι.με μηχανικό θα κάνω τη δουλειά αλλά θέλω να έχω άποψη .σε 2 μηχανικούς που πήγα άκουσα διαφορετικές απόψεις .οι μάστορες μου παρουσίασαν κάτι το οποίο είδαν εκ των υστέρων .τοσο πολύ ενοχλεί που θέλω να έχω άποψη;δεν είμαι Αθήνα οι επιλογές εδώ είναι περιορισμένες.συζητηση για μηχανικούς δεν χρειάζεται να ανοίξουμε .εχω κάνει δουλειές στο σπίτι μου με μηχανικό και στου πατέρα μου και άλλων συγγενών και δεν είναι κανεις τέλειος .δεν θέλετε να μοιραστείτε την άποψη σας μπράβο σας και καμαρι σας είναι δικαίωμα σας .θα μπορούσατε απλα να μην απαντήσετε αλλά εδώ μέσα εμένα δεν θα με υποστηρίξει κανεις αν αυτή η συζήτηση συνεχιστεί με τον τρόπο που αρχίσατε .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

giabritsos

 

εντελώς φιλικά... σπίτι από forums δεν χτίζεις σωστά...

 

πήγαινε σε 2-3 συναδέλφους, ρώτα, ζήτα να δεις δουλειές τους, μίλα με τους ιδιοκτήτες των έργων τους και αποφάσισε...

 

Υπεύθυνος θα είναι αυτός που θα πληρώσεις, όχι ο "ανώνυμος" στα forums που "δηλώνει" μηχανικός...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.