Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν σεμινάρια Autocad, GIS, Photoshop


Recommended Posts

Το ΚΕΚ Τεχνική Εκπαιδευτική διοργανώνει σεμινάρια χωρίς κόστος για αυτοαπασχολούμενους. Παραθέτω το κείμενο όπως ακριβώς έφτασε στα χέρια μου:

 

" ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΑΥΤΟΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΩΝ

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η εταιρεία μας ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ σε συνεργασία με τον ΟΑΕΔ θα υλοποιήσει επιδοτούμενα σεμινάρια τα οποία απευθύνονται σε αυτοαπασχολούμενους. Πρόκειται να ξεκινήσουν τoν Απρίλιο του 2008. Τα σεμινάρια έχουν διάρκεια 100 ώρες (70 ώρες θεωρία και 30 ώρες πρακτική).

Δεν υπάρχει καμία οικονομική επιβάρυνση.

Τα σεμινάρια που θα υλοποιηθούν είναι τα κάτωθι :

1. AUTOCAD - 2D

2. AUTOCAD - 3D

3. GIS

4. PHOTOSHOP

 

Σας αποστέλω την αίτηση, την υπεύθυνη δήλωση και τα δικαιολογητικά που χρειαζόμαστε προκειμένου να σας εντάξουμε στο πρόγραμμα, αν ενδιαφέρεστε. Και αναλυτικά προγράμματα για όλα τα σεμινάρια.

Για οποιαδήποτε περαιτέρω ενημέρωση απευθυνθείται στην κα Μαρία Περάκη τηλ. (210-2587387) 10:00 - 16:00

 

Με εκτίμηση

Μαρία Περάκη "

 

http://www.techniki-ekp.gr

[email protected]

cad_gis_photoshop_485.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Αγαπητοί Συνάδελφοι αναζητώ κάποιο κέντρο εκπαίδευσης που να προσφέρει σεμινάρια για Autocad 2D φυσικά γιατί άλλο από Εφαρμογές σε Μελέτες Έργων.

 

Δεν είμαι μέλος του ΤΕΕ και ο λόγος είναι ότι κλείνω ήδη δεκαετία στο ΤΕΒΕ.

Για μη μέλη το IEKEM ΤΕΕ ζητάει για 64 ώρες 830Ευρώ..... φυσικά και το απορρίπτω λόγω κόστους αν και πιστεύω ότι η ποιότητα της εκπαίδευσης θα είναι πολύ καλύτερη.

 

Δε βρήκα κάτι άλλο στο φόρουμ. Επίσης επικοινώνησα με αρκετούς Συλλόγους όπως των Διπλ. Μηχ/γων-Ηλετρολογων, Πολιτικων Μηχ/κων κλπ. αλλά κανένας δεν προσφέρει πρόγραμμα εκπαίδευσης Autocad.

 

Κάθε βοήθεια από μέρους σας είναι ευπρόσδεκτη και αναμένω τις απαντήσεις σας.

 

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά,

 

Ν. Δήμου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει εντελώς δωρεάν κάποια σεμινάρια autocad (επιδοτούμενα νομίζω από τον ΟΑΕΔ για τους αυτοαπασχολούμενους). Βασικά, είχα βρει μία ανακοίνωση στο ενημερωτικό δελτίο του ΤΕΕ και επειδή δεν έχω κρατήσει τίποτα απ' όλα αυτά, το μόνο που θυμάμαι είναι ότι τα μαθήματα τα έκανα στην Τεχνική Εκπαιδευτική (http://www.techniki-ekp.gr/). Ίσως αν έκανες ένα τηλέφωνο εκεί, να σε κατατοπιζαν περισσότερο. Πάντως, τουλάχιστον στο τμήμα που ήμουν εγώ, δεν ήμασταν μόνο πολ. μηχ., αρχιτέκτονες και λοιπά συναφή. Υπήρχαν και άλλες ειδικότητες. Άλλωστε, τα μαθήματα ήταν γενικής φύσεως και δεν επικεντρωνόντουσαν αποκλειστικά και μόνο στο σκέλος των κτηριακών έργων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τα σεμινάρια του ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ απευθύνονται και σε διπλωματούχους μηχανικούς μέλη του ΤΕΕ και σε πτυχιούχους μηχανικούς μη μέλη του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει αυτό αλλά τα ποσά για μη μέλη του Τ.Ε.Ε είναι απλησίαστα .

 

Η ΕΕΤΕΜ president είχε εξαγγείλει σεμινάρια για Autocad από τον Σεπτέμβριο για τώρα . Μάλλον δεν προλαβαίνεις .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει πριν από μερικές εβδομάδες AutoCAD 2D-3D σε ένα κέντρο ελευθέρων σπουδών στη Δάφνη (Capricorn Hellas νομίζω).Είχαμε κάνει 60 ώρες 2D και 20 ώρες 3D.

Eίχα επιδότηση από το υπουργείο παιδείας και έδωσα 67€ αλλά νομίζω πως το κόστος δεν πρέπει να ήταν πάνω από 500 για όλα μαζί.

Η ποιότητα του μαθήματος ήταν καλή και σίγουρα μαθαίνεις όλα τα βασικά για αρχή.

 

Ακόμα κατά καιρούς κάνει το ΕΜΠ κάποια σεμινάρια στο Κέντρο Η/Υ τα οποία είναι μικρής διάρκειας (16 ώρες), αλλά αν προσέχεις παίρνεις όλες τις απαραίτητες γνώσεις για να αρχίσεις να εξασκείς το AutoCAD.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.