Μετάβαση στο περιεχόμενο

κατατμηση αγρου σε μη άρτιο με κτισμα προ του 1955


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους 


παρακολουθώ το site καιρό και με έχει βοηθήσει πολύ. Πρώτη φορά διατυπώνω ερώτηση όποτε συγχωρήστε αν κάνω κάτι λάθος.


Έχω ένα αγροτεμάχιο που βρίσκεται εκτός σχεδίου εντός ζώνης και δεν υπάρχει ΖΟΕ ούτε βρίσκεται σε περιοχή νατούρα.


Το αγροτεμάχιο είναι κλήρος εκ διανομής με εμβαδό 4500τμ εντός του αγρού υπάρχουν κτίσματα τα οποία δεν έχουν άδεια αλλά εξαιρούνται κατεδάφισης ώς προ του 1955.


Σήμερα οι ιδιοκτήτες θέλουν να κατατμήσουν τον αγρό σε δύο ίσα μερίδια από 2250τμ όπου στο ένα θα είναι τα κτίσματα και το άλλο ακάλυπτο με συμβολαιογραφική πράξη.


Επιτρέπεται να μετατρέψω ένα άρτιο αγρό με κτίσμα σε μή άρτιο???


 


 


 


 


Δεν επιτρέπεται να ανοίγεις θέμα με το ίδιο περιεχόμενο. Παρακαλώ να διαβάσεις προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής. Το παρόν κλειδώνεται μέχρι να το δει ο αρμόδιος συντονιστής.


 


Pavlos33


Edited by Pavlos33
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο δεν απαντησαμε ...πριν 2-3  μερες?

 

http://www.michanikos.gr/topic/7375-ζώνη-των-500-μ-γύρω-απο-οικισμούς/?p=949152

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε ΠΕΤΡΟ ,νομίζω, αν και νέος συνάδελφος, περιπαίζεις τους συναδέλφους σου !!

Στη ενότητα με Θέμα "Ζώνη των 500μ γύρο από οικισμούς" έγραψες στις 8.1.2018 και στο ποστ 226 ακριβώς  μα ακριβώς το ίδιο ερώτημα και πήρες  απαντήσεις.

Γιατί λοιπόν θέλεις να ταλαιπωρήσεις με το ίδιο θέμα του συναδέλφους.

 

Σε συνιστώ λοιπόν, από τώρα και στο εξής , να αλλάξεις όνομα, γιατί εγώ δεν πρόκειται στο μέλλον να σε απαντήσω. Το προτείνω και στους υπόλοιπους!   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.