Δηλαδή, με λίγα λόγια, μπορούμε τώρα καθαρά να πούμε πόσο μεγάλη είναι η λεηλασία που γινεται στον τομέα της ενέργειας εδώ στην Ελλάδα.
Εκαψαν, ναι έκαψαν, την Δαδια και μέσα σε ένα χρόνο φυτρωσαν εκει αμέτρητες άνεμογεννήτριες πάνω στις μαύρες ραχουλες των καμένων. Το ίδιο και στη Εύβοια μπορώ να γράψω και για άλλες περιοχές.
Πέρα από όλα αυτά δεσμεύουν χιλιάδες στρέμματα κληροτεμαχιων για να "φυτεύουν" φωτοβολταϊκά. Και αντί για σιτάρι (αυτό πλέον το εισάγουμε) παράγουμε πανάκριβη για τον λαό ενεργεια που προκαλεί πλέον εγκεφαλικά στον ελληνικό λαό, που μετράει, στο τέλος κάθε μήνα, τα γροσια που έχουν μείνει στις τσέπες.
Σκέφτομαι λοιπόν αν διαβάζοντας το παραπάνω άρθρο πρέπει να χαρώ η να σπάσω το τηλέφωνο.
...... Το δούλεμα πάει συνεφο.
Καλά να πάθουμε.
Υ. Γ. Η "ΤΕΡΝΑ" που διαχειρίζεται τα περισσότερα φουρφουρια στην ελλαδα και όχι μόνο, είναι ιδιοκτησία του πεθερού του Γεροπετριτη.
Να μη το ξεχνάμε αυτό.