Μετάβαση στο περιεχόμενο

ακυρωση αρχειου


Recommended Posts

προσπαθώ σε δήλωση του Ν.4178/13 που έχω κάνει να ακυρώσω ένα αρχείο που έχω κάνει λάθος.

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το άκυρο παραμένει μέσα , απλά ανεβάζεις και το σωστό.

Φαίνεται στο τικάρισμα όμως ότι είναι άκυρο.

Edited by karanus
Link to comment
Share on other sites

επελεξα το συγκεκριμμενο αρχειο και δεν εκανε τιποτα, το κοκκινο Χ το πατησα, μαλιστα περιμενα καποια λεπτα με την καθε κινηση.

Για καποιο λογο το κοκκινο "χ" δεν μου δουλευει.

ακομα στον "τυπο αρχειου" διπλα, εμφανιζει "

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document checkdn.gif

"

 

ενω ειναι ενα αρχειο word. Εχεις ιδεα γιατι δεν μου το ακυρωνει με το κοκκινο το "χ" ? Αν γνωριζεις, σε παρακαλω βοηθησε

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ τώρα και πράγματι δεν δουλεύει το κόκκινο Χ.

Έχεις δίκιο

 

Έτσι δούλευε όμως.

Δεν ξέρω για πιόν λόγο δεν δουλεύει τώρα.

Δεν υπάρχει πρόβλημα όμως.

Ανέβασε το σωστό και το ακυρώνεις κάποια άλλη στιγμή.

Και να μην το ακυρώσεις δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ενδεχομένος να ακυρώθηκε η χρήση του κατοπιν της λειτουργιας του Ν.4495/17. Θα επρεπε συντονισμενα νομιζω να ζητησουμε την δυνατοτητα επαναχρησιμοποιησης του. Δεν νομιζω οτι τωρα και ενω για 12 μηνες δινεται η δυνατοτητα να ανεβασουμε αρχεια στον Ν.4178/13, να μην δινεται η δυνατοτητα να χρησιμοποιησουμε τα εργαλεια του.

Πιστευω συντονισμενα θα επρεπε να ζητήσουμε την επαναχρησιμοποιηση του και οσοι αντιμετωπιζετε το ιδιο προβλημα ή κατανοειτε τους λογους χρησης του συγκεκριμενου "κουμπιου" να αιτηθειτε με καποιο τροπο την λειτουργια του.

Υπαρχουν Μηχανικοι με δεκαδες δηλωσεις. Αναμεσα σε ολες αυτες, για λογους λαθους ή "μετακινησης" της δηλωσης που επεξεργαζεται ο Μηχανικος σε αλλη κατοπιν επαναφορας του συστηματος, το οποιο μερικες φορες παθαινει ενα μικρο "black out" - μου εχει συμβει και σε συναδελφους μου που γνωριζω εχει συμβει - ερχεται σε διαφορετικη δηλωση οταν επανερχεται το συστημα, δηλωση του ιδιου Νομου, εις τον οποιο εργαζοταν ο Μηχανικος οποτε ο τελευταιος δεν μπορει να αντιληφθει οτι βρισκεται σε αλλη ενω νομιζει δικαιολογημενα οτι δουλευει την ίδια και έτσι δεν μπορει  να αποκλειστεί  αρχειο άλλης δήλωσης να ανέβηκε σε άλλη. Αρα η δυνατότητα ακυρωσης, αφαιρεσης, επεξεργασιας θα πρέπει να έρθει στους εργαζόμενους Μηχανικούς για οσο διαστημα οι Μηχανικοι εργαζονται στον Ν.4178/13 και σε οποιον άλλον εργάζονται!

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μήπως η δήλωσή σας είναι σε οριστική υπαγωγή;

Σε οριστική δεν μπορείς να διαγράψεις αρχεία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

danaikaterina

Έχεις δίκιο , εγώ βιαστικά εχθές δοκίμαζα σε δήλωση οριστικής υπαγωγής να κάνω διαγραφή , που πράγματι δεν γίνεται.

Αλλά στην οριστική δεν γινότανε ποτέ!!

Στην υπαγωγή δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.