Μετάβαση στο περιεχόμενο

τριμελή επιτροπή για προσφυγή κατά του εφάπαξ κ επικουρικού


george68

Recommended Posts

λοιπόν εχθες το βράδυ είχα μια ιδεα ... σκέφτομαι να προσφύγω '' δεν ξερό ακόμα που'' κατα τις εισφορας στον ΕΦΚΑ του επικουρικου και του εφαξ... σαν σκεπτικό έχω ... τον αθέμιτο ανταγωνισμό απο τους μηχανικούς των τει που ενω εχουμε  σχεδον τα ιδια δικαιοματα αυτοι πληρωνουν λιγοτερα ασφαλιστρα αρα μπορουν να χτυπήσουν περισσότερο τις τιμές και να παρουν την δουλεια ...ειδικα σε δουλειες με εταιριες που κοβονται ολα εκει χανουμε κατα κρατος ...

το εχει ψαξει κανεις αν στεκει το ολο σκεπτικό μου ;

προσφυγή πρέπει να γίνει στο ΣΤΕ ;; 

απο εκει και περα πρεπει να συστησουμε μια τριμελη επιτροπη με τεσσερα πεντε μελη να δουμε τι θα κανουμε γιατι το ΤΕΕ δεν ενδιαφερεται ...

 

συγχωρήστε μου την πλάκα με τα μέλη τις επιτροπής ...αλλα το ολο θεμα το σκεφτομαι σοβαρα 

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά για το 2018 που θα έχουμε 26.5% ασφάλεια συν 11% επικουρικό και εφάπαξ για το 2017 συν 11% επικουρικό και εφάπαξ για το 2018

 

Τραγικοί!!!!

 

Κάπου παλιότερα είχα διαβάσει ότι πρότεινε ο Κατρούγαλος να γίνει προαιρετικό αλλά δεν θέλει το ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Επιτέλους κάτι πρέπει να γίνει, μόνο κλάψα για τις υψηλές εισφορές ρίχνουμε..

 

Και αυτό με τον αθέμιτο ανταγωνισμό ελάχιστοι το έχουν αντιληφθεί ακόμα.. Απο το 2020 θα βλέπεις αγγελείες να ζητούν μόνο αποφοίτους ΤΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

είμαι σίγουρος οτι ΤΕΕ ασχολείται και θα βρει λύση χααχαχ 

ισως το σχολιο επρεπε να το γραψω στα ανεκδοτα ελπιζω να μην πειραζει ;;; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.