Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ταινίες Κινηματογράφος


mred-akias

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το the fountain μου φανηκε τρελο ποτ πουρι,με διαφορα στοιχεια και με ψιλοξενερωσε.

 

το π και το ρεκβιεμ,ειναι εκπληκτικα.

 

καποια που δεν αναφερθηκαν και αξιζουν ειναι

 

21 grams

Abre.los.Ojos

Amores Perros

Death.At.A.Funeral

Memento

Revolver

springs_summer_fall_winter_and_spring

Die fetten Jahre sind vorbei

Link to comment
Share on other sites

Χμ δεν το πιστεύω ότι τις είχα ξεχάσει να τις αναφέρω ως τώρα...

 

Ο λόγος για δύο ταινίες, η άνω του μετρίου "the island" ( http://www.imdb.com/title/tt0399201/ ) και η ανεπανάληπτη για μένα ταινία με τίτλο "Τhe Departed" ( http://www.imdb.com/title/tt0407887/ ). Ιδίως η τελευταία, η οποία φέρει και την υπογραφή Martin Scorsese καθώς και τις συμμετοχές από πολλούς γνωστούς ηθοποιούς (μέσα στο cast βάρος φέρουν οι Nicholson, Damon και DiCaprio, όχι ότι ο Wahlberg πάει πίσω- φυσικά ο πρώτος δίνει "ρέστα") με πολύ καλές ερμηνείες, είναι για μένα μια απολαυστικότατη ταινία με τέλος που εκπλήσει. Την έχω δει 3-4 φορές και δεν την έχω βαρεθεί... ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

"ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΟΔΟΣ ΡΙΤΑ ΧΕΙΓΟΥΟΡΘ:MOΡΓΚΑΝ ΦΡΙΜΑΝ " TΑΙΝΙΑΡΑΑΑΑ

"O ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΩΝ ΜΟΙΚΑΝΩΝ "

HEAT

ΤΑΚΕΝ LIAM NISSON

Η ΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΣΙΝΤΛΕΡ LIAM NISSON

KAI BEBAIA ΟΛΑ ΤΑ Χ-ΜΕΝ .....

Link to comment
Share on other sites

"ο ηρακλής, ο αχελώος και η γιαγιά μου" - σκηνοθέτης δ.κουτσιαμπασάκος, παραγωγή 99 ή 2000 αν θυμάμαι καλά..απλά ΚΟΡΥΦΗ!!

 

Λογικά είναι πριν απο 99 γιατι τότε ήμουν γυμνάσιο και ήμουν ο ένας από τα παιδιά-αφηγητές.

Όντως πολύ καλή δουλειά. Βάβαια αν σου αρέσει η δουλειά του Δημήτρη πρέπει να δεις την τελευταία και βραβευμένη ταινία του "Ο γιος του Φύλακα". Αναφέρεται στην αστυφιλία και έχει εικόνες από τα ορεινά χωριά των τρικάλων.

edit:

"Το στοιχημα του Slevin (Lucky number Slevin)", "Kill Bill", και μια ταινίαρα "its all gone Pete Tong"

Link to comment
Share on other sites

Οι γυναίκες ας περιμένουν.

 

Ζουγανέλης, Μπουλάς, Μπακιρτζής, κορυφαία ταινία ψυχογράφημα του βορειοελλαδίτη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.