Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεστ Δεξιοτήτων και Παιδεία


stayros

Recommended Posts

Το τεστ λογικά θα επαναληφθεί όχι του χρόνου αλλά σε δύο χρόνια.

Πάνω από 95 έγραψαν περίπου 145 άτομα. Από αυτά γυναίκες ήταν λιγότερες από 10. Σε γενικές γραμμές φαίνεται ότι ήταν ένα τεστ που ευννοούσε άτομα θετικής κατεύθυνσης και άντρες (και μην αρχίσετε τα παράπονα οι γυναίκες, τα στατιστικά δε λένε ψέματα).

Link to comment
Share on other sites

Από www.forthnet.gr

 

Τα αποτελέσματα για τους συνολικά 103.530 υποψηφίους ήταν απογοητευτικά παρόλο που σχεδόν το 60% αυτών ήταν πτυχιούχοι ΑΕΙ ή ΤΕΙ.

 

Πολλοί απόφοιτοι ΑΕΙ δήλωσαν ΔΕ για να μπορούν να το χρησιμοποιήσουν σε ανάλογες προκηρύξεις.

Αν και από ότι ξέρω η δήλωση που έκανες ήταν για στατιστικούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Το τεστ λογικά θα επαναληφθεί όχι του χρόνου αλλά σε δύο χρόνια.

 

Αν ξαναγίνει μετά από δύο χρόνια με αυτούς που το έχουν δώσει την πρώτη φορά τι θα γίνει;

Θα ξαναδίνουν αναγκαστικά;

Θα μπορούν να δίνουν για βελτίωση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν στους καινούργιους διαγωνισμούς μπορείς να κρατάς την παλιά σου βαθμολογία ή θα υποχρεούσαι να ξαναδώσεις. Προσωπικά ελπίζω να μπορείς να κρατήσεις τη βαθμολογία σου επειδή τόσο εύκολα θέματα δε νομίζω ότι θα ξαναβάλουν.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς την βαθμολογία μέχρι 3 χρόνια ,αν ξαναδώσεις κρατάς πάντα την βαθμολογάι του τελευταίου

 

Τώραν αν μηχανικοί απαντούν οτι η βαρύτητα στο φεγγάρι είναι μηδέν (0) τι περιμένετε να κάνυν οι απόφοιτοι μη θετικών επσιτημών πχ φιλόλογοι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.