Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανήματα έργου


streetas

Recommended Posts

Καλησπέρα

είμαι νέος μηχανικός και ψάχνω πληροφορίες σχετικά με τις μελέτες που απαιτούνται απο μηχανολόγο για την έκδοση αδειων κυκλοφορίας σε μηχανήματα έργου

 

ασχολείται κανείς?

όποια βοήθεια (πίνακες χαρακτηριστικών οχηματων,τρόπος κοστολόγησης μελέτης) που μπορώ να βρω πληροφορίες...

ή αν ασχολείτε κάποιος κ μπορεί να στείλει με ένα mail ...

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αντρα θέλω, τώρα τον θέλω... ( ; ) :smile:

 

Το ερώτημά σου είναι γενικό. Και όσο πιο γενικό είναι τόσο οι πιθανότητες να πάρεις απάντηση μειώνονται.

Link to comment
Share on other sites

αρχικά, υπεύθυνη υπηρεσία, είναι η γενική γραμματεία δημοσίων έργων. μπες στην ιστοσελίδα της και θα δεισ κάποια πράγματα, σχετικα με αυτά, αλλα όχι και πολύ διαφωτιστικά. πίνακες χαρακτηριστικών οχημάτων, δύσκολα να βρεις. η κοστολόγηση είναι , όπως πάντα,σχετική. θα προσπαθήσω να σου στείλω με mail κάποια (νόμους, υποδείγματα τεχνικών εκθέσεων κτλ.) πράγματα που έχω βρει από δική μου έρευνα στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο οτι ξέρω μόλις άλλαξε η νομοθεσία πανω σε αυτό και στηρίζεται πάνω σε νεα πρότυπα. Επειδή και εγώ ψάχνομαι αν μπορείται στείλτε μου και εμένα το mail. Ευχαριστώ. ([email protected] είναι το mail μου)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ασχολιόμουν τέσσερα χρόνοι με το αντικείμενο ... τι ακριβώς ψάχνεις?

Θες να βγάλεις έγκριση τύπου "γιακαποιο" μηχάνημα ?

Θες απλά να βγάλεις κάποια νέα άδεια?

 

Καλώς ήρθες στο φόρουμ !

Προσπάθησε να τηρείς του κανόνες συμμετοχής. Mην γράφεις με κεφαλαία.

http://www.michanikos.gr/misc.php?do=showrules

Ευχαριστώ !

CostasV

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν άκου νάντης

το έχω "περασιεκαι" εγώ

νέος και να προσπαθώ να βγάλω μεροκάματο

είναι κλειστό κύκλωμα

 

θα σου βγει η παναγια και στο τέλος τα λεφτά που θα βγάλεις ίνα ελάχιστα

Καλώς ήρθες στο φόρουμ!

Σε παρακαλώ προσπάθησε να τηρείς τους κανόνες συμμετοχής και διόρθωσε τα greeklish.

Χρήσιμο επισης, θα ήταν να δίνονται, όσο είναι δυνατόν, ουσιαστικές πληροφορίες που να βοηθούν στην εκάστοτε συζήτηση.

 

CostasV / 26-4-2009

 

Μετά από ένα μήνα αναγκαστικά, διόρθωσα ο ίδιος τα greeklish / CostasV / 31-5-2009

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.