Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικάλυψη έκτασης όμορων αγρών, κυρωμένοι δασικοί χάρτες, κτηματολόγιο


Recommended Posts

ατυπες ανταλλαγες εκτασεων, αγροτεμαχια χωρις προσβαση σε δρομο, ιδιοκτησιες σε υφισταμενες περιφραξεις με "μετακινουμενα" ορια ειναι απιθανο να αφορα κληροτεμαχιο η αναδασμο 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες Jojo αλλά προς τι τότε η βεβαιότητα του Ιδιωτικού Δάσους?

Πιθανόν να αναφέρεται στην πράξη χαρακτηρισμού έτσι αλλά δεν ξέρω τι δικαιώματα δίνει αυτό στον "ιδιοκτήτη".

Edited by netmin909
Link to comment
Share on other sites

ειναι οι περιπτωσεις μαυρης μαγειας που μου ειχες πει και προσφατα 8)

1. προφανως και χρειαζεται να γνωριζουμε το περιεχομενο της πραξης χαρακτηρισμου προτου βγαλουμε συμπερασμα.

2. επιπλεον για την σωστη εφαρμογη των τιτλων

α. Εφαρμογη του συμβολαιου (οπως αναφερει και ο ανωτερω SIGIO)

β. ειναι επισης σημαντικο να γνωριζουμε τον τροπο μετασχηματισμου απο ΗΑΤΤ ["Ουσιαστικά να κάνω την μετατροπή από HATT σε  ΕΓΣΑ ’87"  με τι μεθοδολογια εχει γινει;]

αναμενουμε απαντησεις των ερωτηματων απο τον συναδελφο @Mou και επανερχομαστε

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, SIGIO said:

Αυτό που πρέπει να εφαρμόσεις είναι το συμβόλαιο, το οποίο προφανώς συμπίπτει με την υφιστάμενη περίφραξη και την Πράξη Χαρακτηρισμού.

Ερωτ: ποιό το εμβαδό του τίτλου;

Με την υφιστάμενη περίφραξη δεν συμπίπτει, παρά μόνο με την Πράξη Χαρακτηρισμού.

Απαντ: 4.050τμ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jojo said:

Εφαρμογη του συμβολαιου (οπως αναφερει και ο ανωτερω SIGIO) εχεις κανει;

"Ουσιαστικά να κάνω την μετατροπή από HATT σε  ΕΓΣΑ ’87" οπως ειπες με τι μεθοδολογια εχει γινει;

Ναι, έχω κάνει εφ. συμβ. και προκύπτουν τα όρια όπως εμφανίζονται στο σκαρίφημα.

Μέθοδο αγκύρωσης.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, netmin909 said:

Έγω θα παραμείνω στο δασικό κομμάτι του θέματος. Πως είσαι τοσο σιγουρος οτι προκειται για ιδιωτικό δάσος?

Ειναι κληροτεμάχιο η αναδασμός?

 

Είναι δασολόγιο του 1970. Διαχωρισμός ιδιωτικής και δημόσιας γης.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jojo said:

ατυπες ανταλλαγες εκτασεων, αγροτεμαχια χωρις προσβαση σε δρομο, ιδιοκτησιες σε υφισταμενες περιφραξεις με "μετακινουμενα" ορια ειναι απιθανο να αφορα κληροτεμαχιο η αναδασμο 

Αφορά δασολόγιο του 1970. Διαχωρισμός δημόσιας με ιδιωτική γη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, netmin909 said:

Πιθανόν να αναφέρεται στην πράξη χαρακτηρισμού έτσι αλλά δεν ξέρω τι δικαιώματα δίνει αυτό στον "ιδιοκτήτη".

Προσμετράται στο εμβαδόν για την Αρτιότητα. Μπορείς να υλοτομήσεις αλλά όχι να εκχερσώσεις ούτε και να καλλιεργήσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jojo said:

ειναι οι περιπτωσεις μαυρης μαγειας που μου ειχες πει και προσφατα 8)

1. προφανως και χρειαζεται να γνωριζουμε το περιεχομενο της πραξης χαρακτηρισμου προτου βγαλουμε συμπερασμα.

2. επιπλεον για την σωστη εφαρμογη των τιτλων

α. Εφαρμογη του συμβολαιου (οπως αναφερει και ο ανωτερω SIGIO)

β. ειναι επισης σημαντικο να γνωριζουμε τον τροπο μετασχηματισμου απο ΗΑΤΤ ["Ουσιαστικά να κάνω την μετατροπή από HATT σε  ΕΓΣΑ ’87"  με τι μεθοδολογια εχει γινει;]

αναμενουμε απαντησεις των ερωτηματων απο τον συναδελφο @Mou και επανερχομαστε

Τώρα είδα τις μαζεμένες τις ερωτήσεις σου.

Τις έχω απαντήσει όλες παραπάνω :)

Να ρωτήσω, όταν έχεις μια έκταση χαρακτηρισμένη ως ΑΔ  στους κυρωμένους δασικούς χάρτες για την οποία δεν έχεις τίτλο ιδιοκτησίας, μπορείς να την διεκδικήσεις;

Αν ναι, με ποιο τρόπο; Μπορείς να αποδείξεις χρησικτησία μόνο με Ε9 και μάρτυρες;

Edited by Mou
Link to comment
Share on other sites

επομενως 2 διαγραμματα σε ΗΑΤΤ (τα οποια ισως να συμπιπτουν) ενα 3ο διαγραμμα (αποτυπωση) με περιφραξεις.

Υπαρχουν κοινα σημεια για την μεθοδο "αγκυρωσης" και για τα 3 συγχρονως?

Η σημερινη υφισταμενη περιφραξη (η οποια δεν συμπιπτει) υπαρχει και στα αλλα 2 προηγουμενα; (συμβολαιο, πραξη χαρακτηρισμου);

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.