Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή ΥΔΟΜ σε ΕΕΔΜΚ στις e-adeies


Recommended Posts

Γνωρίζετε πως μπορώ να αλλάξω την ΥΔΟΜ σε εκδοθείσα άδεια δόμησης μικρής κλίμακας? Αν πρέπει να εισάγω νέα αίτηση για Αναθεώρηση Έγκρισης Εργασιών Μικρής Κλίμακας, που θα βρω το στοιχείο για την επιλογή ΥΔΟΜ. Συγκεκριμένα σε έναν δήμο, με δύο περιοχές, υπάρχει ΥΔΟΜ για την μία, ενώ η άλλη ανήκει στην Νέα Ιωνία Βορείου τομέα Αττικής. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Θέλει μεγάλη προσοχή στην επιλογή της ΥΔΟΜ γιατί είναι στα πρώτα στοιχεία που καταχωρούνται και δεν αλλάζει. Αναφέρθηκε σαν πρόβλημα και σε ημερίδα του ΤΕΕ που παρευρέθηκα και είπαν ότι θα το κοιτάξουν με κάποιον τρόπο να γίνει μονοσήμαντη η επιλογή της ΥΔΟΜ (ίσως θα μπορούσαν να το συνδέσουν με το γεωγραφικό εντοπισμό δεν ξέρω) για να μην γίνονται τέτοια λάθη

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, danaikaterina said:

 (ίσως θα μπορούσαν να το συνδέσουν με το γεωγραφικό εντοπισμό δεν ξέρω) για να μην γίνονται τέτοια λάθη

Αυτό θα πρέπει να γίνει. Νομίζω το ανέφεραν , ότι είναι στον μελλοντικό σχεδιασμό του συστήματος μαζί με πολλά ακόμη. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ,

μόλις βγήκε εξοφλημένο και το ανταποδοτικό, και πρόλαβα και εξέδωσα τη νέα άδεια, για να είναι εντός προθεσμίας 31/1 για το εξοικονομώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
On 31/1/2019 at 6:58 ΜΜ, Pavlos33 said:

Αυτό θα πρέπει να γίνει. Νομίζω το ανέφεραν , ότι είναι στον μελλοντικό σχεδιασμό του συστήματος μαζί με πολλά ακόμη. 

2024 και ακόμη δεν έχει γίνει πάντως. Έκανα την ίδια απροσεξία και η μόνη μου επιλογή είναι να βγει νέα ΕΕΔΜΚ. Πρέπει όντως να συνδεθεί γεωγραφικά διότι είναι αστείο να δηλώνεις εκ παραδρομής δήμο και εντός της ΕΕΔΜΚ να αναφέρεται διεύθυνση και ΤΚ άλλης περιοχής. Προφανώς είναι λάθος του χειριστή αλλά ας υπάρχει μία δικλείδα ή ένας τρόπος διόρθωσης ή στην τελική αν δεν είναι τόσο σημαντικό, να το γνωρίζουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.