Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γίνεται να μην κατατίθενται όλες οι αμοιβές κατά την κατάθεση του φακέλου;


Recommended Posts

adadim κατά την ταπεινή μου άποψη νομίζω ότι είσαι οκ σε αυτήν την περίπτωση... αλίμονο αν σε κάθε αλλαγή έπρεπε να βγαίνει καινούρια εντολή πληρωμής ενώ δεν έχουν αλλάξει οι επιφάνειες...

βέβαια αυτό είναι θέμα του ΤΕΕ και όχι της πολεοδομίας αφού στην πολεοδομία πια πας με σταθερό ΕΤΑ κ λ (αυτά που ίσχυαν κατά την υποβολή του φακέλου)..

 

 

---------

edit

από πολεοδομία...

για πληρότητα απαιτείται (πέρα από αμοιβή αρχιτεκτονικών, παθητικής και τοπογραφικού) και καταθεση αμοιβών:

περιβάλλοντος χώρου

χρονικού προγραμματισμού

(με την αιτιολογία ότι τα παραπάνω υπάγονται στις αρχιτεκτονικές μελέτες)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για πληρότητα απαιτείται (πέρα από αμοιβή αρχιτεκτονικών, παθητικής και τοπογραφικού) και καταθεση αμοιβών:

περιβάλλοντος χώρου

χρονικού προγραμματισμού

(με την αιτιολογία ότι τα παραπάνω υπάγονται στις αρχιτεκτονικές μελέτες)

 

 

σε ποια πολεοδομία ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Έφτιαξα ένα άρχειο μόνο με αρχιτεκτονικά και πυροπροστασία στο civil για να βγάλω αμοιβη πληρότητας. Στ αποτελεσματα ΤΤΕ ανά εργασία μου προσθέτει και ΚΕΝΑΚ - κέλυφος και χρονικο προγραμματισμο απο μόνο του. Έτσι πρέπει ή εχω κάνει κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Χρονικο προγραμματισμο και τευχη δημοπρατησης ειναι υποχρεωτικα.Για τον ΚΕΝΑΚ, κοιτα μηπως πρεπει να ξετσεκαρεις απο καπου την επιλογη να το υπολογιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.