Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κιόσκι


Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως περνάμε πολεοδομικά έλεγχο για κιόσκι; Είναι κατασκευή με κολόνες και στέγη πανταχώθεν ελεύθερη με αποστάσεις Δ από κτίρια και όρια. Μπαίνει στην κάλυψη, δόμηση, έλεγχο ημιυπαίθριων;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει στην κάλυψη οπωσδήποτε, αλλά όχι στη δόμηση. Αντιθέτως μπαίνει ως ημιυπαίθριος χώρος, αλλά με τις απαραίτητες ελάχιστες διαστάσεις που ορίζει ο ΓΟΚ.

 

Επειδή μου έχει τύχει όμως, εάν η χρήση του κιοσκιού είναι κύρια, όπως π.χ. να καλύπτει μία πισίνα, τότε μετράει και στη δόμηση. Τάδε έφη υπάλληλος στην Πολεοδομία

Link to comment
Share on other sites

το κιοσκι που καλυπτει πισινα έχει κυρια χρήση και μετρησες το χωρο στην δομηση? πως το δεχτηκες αυτο αγαπητε? σου δειξαν καποιο χαρτι?

Link to comment
Share on other sites

πως το δεχτηκες αυτο αγαπητε? σου δειξαν καποιο χαρτι?

 

Μου είπαν πως ένας ανεξάρτητος ημιυπαίθριος που στεγάζει χώρο κύριας χρήσης προσμετράει στη δόμηση.

Νομίζω πως μου έδειξαν κάποια εγκύκλιο, δε θυμάμαι. Έχουν περάσει τέσσερα χρόνια από τότε.

Παρακαλώ όποιος συνάδελφος γνωρίζει κάτι σχετικό ας το δημοσιεύσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.