Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη Θέρμανσης


Panos Voukalelis

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι Μηχανολογος Μηχανικος Τ.Ε και θα ξεκινησουμε με ενα φιλο μου ΠΜ το καινουργιο Εξ οικονομω για αδεια μικρης κλιμακας χρειαζεται μελετη θερμανσης μπορει να μου πει καποιος πως να την βγαλω?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Panos Voukalelis said:

...μελετη θερμανσης μπορει να μου πει καποιος πως να την βγαλω?

πρώτα απ όλα βάλε ειδικότητα στο προφίλ σου.

 

Στο ερώτημα σου

ή έχεις ένα απο τα προγράμματα για Μηχανολόγους που έχουν έτοιμο μεγάλο φάσμα της διαδικασίας κλπ κλπ

ή απο την εταιρεία που θα αγοράσει ο ιδιοκτήτης την Αντλία θερμότητας ή τον λέβητα αερίου έχει έτοιμη υποδομή με Μηχανολόγους να σας δώσουν αν όχι όλη την μελέτη έτοιμη τουλάχιστον τον βασικό κορμό της

ή ανοίγεις όλο τον ΚENAK αρχίζεις να διαβάζεις και να αναζητάς .... (δεν είμαι ο πιο αρμόδιος να σε κατευθύνω σ αυτό. 

 

Σε κάθε περίπτωση όμως ακόμα και να βρείς τα πρώτα δύο ή, ξεκίνα να διαβάζεις τα της νομοθεσίας ελάχιστες απαιτήσεις και προδιαγραφές.

θα βρεις και σχετικό υλικό αν θυμάμαι καλά στα download μας

 

Καλό ξεκίνημα.... και μη μασάς.... βουνό θα σου φανεί στην αρχή αλλά έχεις όλη την βάση στο κεφάλι σου μέσα έτοιμη και πρέπει μόνο να την βάλεις να δουλέψει.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξεκινάω ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις . Εννοώ μετά τις παρεμβάσεις για να βγάλεις άδεια Μικρής κλίμακας χρειάζεται μελέτη θέρμανσης η τεχνική έκθεση . Εάν μπορούσατε να μου πείτε ποια προγράμματα ακριβά να ψάξω να πάρω θα με βοηθήσατε πολύ ευχαριστώ

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο profil σας.

Ευχαριστώ, hkamp.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.