Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δηλωμένα τετραγωνικά σε συμβολαίο μαζί με Βεράντες


kostasinjeyan

Recommended Posts

18 λεπτά πριν, Arche said:

είπες ότι μετρώντας το μαζί με το φρεάτιο ασανσερ το βγαζεις περιπου 10τμ πιο κατω απο τα σχεδον 100, οποτε αν αφαιρεσεις το ασανσερ, το εμβαδον του δεν το ξερω αλλα ας πουμε οτι ειναι περιπου 2τμ τοτε εχεις εμβαδον διαμ/τος που δειχνεις περι τα 88τμ . Μετα προσθεσε  τα 12τμ που ειπες εχεις στον οροφο, βλεπω να σχηματιζεται ολο μαζι το 99,85 που εγραφες αρχικα.

Ίσως σε μπέρδεψα.

Το δώμα γράφεται12 τ.μ

το διαμέρισμα γράφεται 99,85τ.μ χωρίς το δώμα.

Σύνολο διαμέρισμα και δώμα γράφονται 112τ.μ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arche said:

οποτε ποιό είναι το προβλημα?

Όπωε φαίνεται μάλλον κανένα.

Εγώ απλά θεωρούσα ή τέλος πάντων με όποιο τρόπο κι αν προσπάθησα να υπολογίσω τα τετραγωνικά που έβγαιναν αρκετά λιγότερα από 99,85 για το διαμέρισμα μόνο (χωρίς το δώμα)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arche said:

Εσύ τα τετραγωνικά για πιο λόγο θες να τα υπολογίσεις??...

Απλά μου φάνηκαν πολλά τα 99,85 τ.μ 

Link to comment
Share on other sites

πολλά μπορεί να ακούγονται τα 140τμ, πολλά μπορεί να ακούγονται τα 207τμ. Πολλά για ποιό πράγμα, πρόκειται να φτιάξεις κάτι???

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν, Arche said:

πολλά μπορεί να ακούγονται τα 140τμ, πολλά μπορεί να ακούγονται τα 207τμ. Πολλά για ποιό πράγμα, πρόκειται να φτιάξεις κάτι???

Πολλά σε σχέση με αυτό που βλέπω σαν χώρο. 

Καταλαβαίνω ότι σε αυτό παίζει ρόλο και η διαρρύθμιση για αυτό είπα να το μετρήσω. 

Ε Όπως κι αν το μέτρησα, είτε με μέτρο είτε με τα σχέδια μου έβγαινε πολύ λιγότερο.

 

Link to comment
Share on other sites

παίζει να βλέπεις σχέδιο που έγινε μετά τη σύσταση οριζοντίων ιδιοκτησιών? 
Δηλαδή άλλη να ήταν η ιδιοκτησία που εμβαδομετρήθηκε και άλλη να βλέπεις εσύ σήμερα στο σχέδιο?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Arche said:

παίζει να βλέπεις σχέδιο που έγινε μετά τη σύσταση οριζοντίων ιδιοκτησιών? 
Δηλαδή άλλη να ήταν η ιδιοκτησία που εμβαδομετρήθηκε και άλλη να βλέπεις εσύ σήμερα στο σχέδιο?

Δεν το γνωρίζω Ούτε κι έχω τρόπο να το μάθω αυτό. 

Αν και οι διαστάσεις του σχεδίου είναι πάρα πολύ κοντά στις πραγματικές. Με αποκλίσεις μερικών εκατοστών.

 

Link to comment
Share on other sites

άλλο λέω, μήπως αρχικά η ιδιοκτησία ήταν άλλη και μετά εκάναν διαμερισμάτωση και σας έδωσαν άλλη.

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει και κατασκευαστής είχε δύο ιδιοκτησίες στον όροφο και δεν τις έφτιαξε όπως τις δείχνουν τα σχέδια της σύστασης αλλά δώρισε ένα δωμάτιο της μιας μιάς άλλης

_ _ _ _ _

Β) κάνω κάτι το οποίο αντίκειται στους κανόνες του michanikos.gr ?

Δεν το γνωριζω, πραγματικα και αν κανω ενημερωσετε με να σβυσω όποια μηνύματα δεν θα έπρεπε να γράφω.
Σοβαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που έλαβα τόσες αρνητικές ψήφους

Edited by Arche
συμπληρωση
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.