Μετάβαση στο περιεχόμενο

ιστορικό κέντρο μυτιλήνης συντελεστής δόμησης


Recommended Posts

Αναζητώ τον συντελεστή δόμησης σε οικόπεδο στην  περιοχή Επάνω Σκάλα του Δήμου Μυτιλήνης ( οδός Αγιορείτου Πανσεληνά ). Το κτίσμα έχει κριθεί διατηρητέο με φεκ από το 1985. Ενόψει πώλησης, η συμβολαιογράφος βγάζει φορολογικά, αξία οικοπέδου και χρησιμοποιεί  ως συντελεστή δόμησης 1,6 ( από τους πίνακες της εφορίας ).   Από την πληρέστατη  ψηφιοποίηση του Σχεδίου Πόλης  στο mytilene.gr στην ενότητα  Μυτιλήνη σχέδιο πόλης Βόρειο Τμήμα,  το βόρειο τμήμα όπου ανήκει η Επάνω Σκάλα το βλέπω σε μορφή αρχείου tiff ( σχ_πολης_Β.tif ) και δεν μπορεί ο υπολογιστής μου να  κάνει εστίαση και να διαβάσει τους όρους δόμησης και αρτιότητας αριστερά του αρχείου, με ευκρίνεια. Μήπως θα είχατε την καλωσύνη να μου αποστείλετε το αρχείο των όρων δόμησης και αρτιότητας σε μορφή pdf ή  jpg ή  ό,τι άλλο εσείς κρίνετε ότι θα με βοηθήσει στην ανάγνωση. To ψάχνω  για να δώ εάν έχουν αλλάξει οι όροι δόμησης και ο συντελεστής  δόμησης δηλ. το 1,6 έχει μειωθεί. Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο  που θα διαθέσει όποιος γνωρίζει και θέλει να απαντήσει ! 

Link to comment
Share on other sites

Για δες μήπως σε βολέψει το παρακάτω, έχει και τροποποίηση όμως. Αυτό είναι το αρχικό.

 

όροι δόμησης β.τμήμα.pdf

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, akis73 said:

Για δες μήπως σε βολέψει το παρακάτω, έχει και τροποποίηση όμως. Αυτό είναι το αρχικό.

 

όροι δόμησης β.τμήμα.pdf 186 kB · 5 downloads

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό είναι! Αλλά δεν ξέρω η επάνω σκάλα ποιός τομέας είναι ? 

 

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, KATHERINA said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό είναι! Αλλά δεν ξέρω η επάνω σκάλα ποιός τομέας είναι ? 

 

1,60 είναι ο συντελεστής δόμησης.

Link to comment
Share on other sites

Όχι! στους χάρτες της εφορίας το ξέρω ότι είναι 1,60. 

πολεοδομικά το ψάχνω εάν έχει μειωθεί.  γιατί εάν έχει μειωθεί ισχύει η μείωση και συμπαρασύρει τις τιμές της εφορίας. το pdf που μου έστειλες  είναι οι όροι δόμησης του 1988. Υπάρχουν νεώτεροι ? Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τον χρόνο σου! Ειλικρινά ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.