Μετάβαση στο περιεχόμενο

αγορα νεου Υ/Η: πόσο συμβατά θα είναι τα παλαιά αρχεία?


Recommended Posts

καλημέρα, 

μέχρι σήμερα δουλεύω στον υ/η με autocad 2008 και 2010 και archicad 11, όλα τα αρχεία μου και έχω windows 7.

Αν στον νεο υ/η βάλω/αγοράσω windows 10 και office και εγκαταστήσω νεότερη έκδοση autocad και archicad (αγορασμένα), θα ανοίγουν τα αρχεία μου, που είναι φτιαγμένα με παλαιότερες εκδόσεις, ή θα έχω πρόβλημα? και, επίσης, μήπως λόγω windows, θα απαιτείται να αγοράσω τα σχεδιαστικά προγράμματα? ευχαριστω!

Edited by ΝΙΚΗ ΜΑΥΡΙΔΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου, γενικά δεν υπάρχει θέμα με παλαιότερα αρχεία όταν αυτά ανοίγουν με νεότερες εκδόσεις του λογισμικού, συνήθως το αντίθετο. Καταλαβαίνεις ότι η αναφορά σε μη αδειοδοτημένο λογισμικό πάσης φύσεως προφανώς απαγορεύεται.

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστω! έχετε υπόψην που μπορώ να απευθυνθώ για την αγορά autocad? είναι μια εταιρεία ή υπάρχουν πολλοί προμηθευτές?

Link to comment
Share on other sites

Είναι διάφοροι και τρέχουν εκπτώσεις ανά περιόδους, κάνε αναζήτηση στο google, έχει και πιο φτηνές λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.