Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δυνατότητα οικοδόμησης σε εκτός σχεδίου


Recommended Posts

Συναδελφοι καλησπερα..

Αν και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι υπαρχει καπου ξανα, ωστοσο ειμαι σε μια κατασταση που δεν μπορω να σκεφτω καθαρα και να το αναζητησω πολυ (εκανα την προσπαθεια μου παντως...)

 

Γηπεδο περιπου 300τμ επι χαρακτηρισμενης κοινοτικης οδου ειναι οικοδομησιμο??

 

Αν δεν κανω λαθος υπαρχει καποια ημερομηνια κλειδι πριν απο την οποια πρεπει να εχει δημιουργηθει το γηπεδο??

 

Προσπαθω να κανω εναν πρωτο προχειρο ελεγχο για μια φιλη της αδερφης μου, αλλα επειδη με εκτος σχεδιου δεν εχω πολλα πολλα απο αποψη οικοδομησιμοτητας γι'αυτο και ρωτω.. Αν μπορει καποιος να μου δωσει καποια βασικα στοιχεια για εναν κατ'αρχην προελεγχο της περιπτωσης..

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

η τελευταία παρέκκλιση είναι για δημιουργία προ του 62 και με ελάχιστο 750 μ2 μέχρι 1.200 μ2..............

Link to comment
Share on other sites

pk10gr

γηπεδο 300τμ.??? μηπως ειναι 3000τ.μ.???

διοτι με 300τμ αν εισαι εκτος σχεδιου δεν χτιζεις ουτε με σφαιρες

(εκτος αν εισαι εντος οικισμου)

τελος παντων αν εισαι 3000τ.μ.εκτος σχεδιου με προσωπο σε χαρακτηρισμενο κυριο

κοινοτικο η δημοτικο δρομο οι κρισιμες ημερομηνιες ειναι προ αα)12-11-62(π=10μ-β=15μ-ελαχ.εμβ=750τμ) ββ) προ 12-9-64(π=20μ-β=35μ-ελ.εμβ=1200τμ) γγ) προ 17-10-78

(π=25μ-β=40μ-ελ.εμβ=2000τμ)

τα παραπανω στην παρ.2β του αρθρου 1 του π.δ. 24/31-5-85 φεκ 270δ

Link to comment
Share on other sites

Γηπεδο περιπου 300τμ επι χαρακτηρισμενης κοινοτικης οδου ειναι οικοδομησιμο??

 

Μ-Ε Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α.

 

Μπορεί όμως κάποιος σε τόση έκταση εύκολα να καλλιεργήσει πατάτες,ή να αγοράσει από τους διπλανούς του άλλα 3.700 τ.μ. κ να αποκτήσει πρόσωπο 25 μ. έτσι ώστε να καταφέρει επιτέλους να κτίσει 200 τ.μ.Κ όλα αυτά βέβαια υπό ΠΟΛΛΕΣ προυποθέσεις.........

 

Συνάδελφε pk10gr δεν χρειάζεται ΚΑΝ να ασχοληθείς άλλο,καλημέρα σας,εκτός κ αν σου ξέφυγε κανένα μηδενικό,όπως σωστά παρατηρήθηκε.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ολους..

Μηδενικο (δυστυχως ή ευτυχως) δεν μου εχει ξεφυγει και πιστευω πως οι απαντησεις ηταν διαφωτιστικοτατες και χιουμοριστικες στο συνολο τους..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.