Μετάβαση στο περιεχόμενο

θέμα με πυλώνες υψηλής τάσης πάνω από ακίνητα


erosfsf

Recommended Posts

35 λεπτά πριν, erosfsf said:

...και επειδή μπορεί και να υπάρχει η αποκρύψει την ύπαρξη διέλευσης των καλωδίων στο Τοπογραφικό της Άδειας) μπορεί και όχι δεν είμαι σίγουρος ...

αν υπάρχει απόκρυψη στην Άδεια τότε η Άδεια σου είναι ακυρωτέα. 

Η ΔΕΗ προ διελεύσεων καλωδίων έχουν κάνει νομική δέσμευση διέλευσης και υπάρχουν ειδικοί περιορισμοί (με νόμους) σε πόση απόσταση από αυτά μπορεί κάποιος να δομήσει. Όποιος το παραβεί αυτό έχει θέμα.

Υπάρχουν δεκάδες υποθέσεις πανελλαδικά που η ΔΕΗ με αγωγή έχει λάβει δικαστικά μέτρα (χρηματικά ακόμα και μερικές κατεδαφίσεις κλπ)

Σας τόνισα μη νομίζεις πως θα λύσεις το πρόβλημα με γενικότητες και αναζητήσεις στο ιντερνετ. 

Αναθέτεις για να έχεις βεβαιότητα. 

Και (μιας και άνοιξε κι άλλο κεφάλαιο) ανάθεσε σε συνάδερφο με ειδικότητα τα ηλεκτρολογικά να σου κάνει μια σοβαρή μέτρηση τι μαγνητικά ή άλλα πεδία έχεις στο σπίτι σου και στην αυλή σου. Ειδικά αν έχεις και παιδιά.... Ο κίνδυνος για αυτό δεν είναι κάποιος νόμος ή κάποιο ΦΕΚ αλλά ο καρκίνος.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν, erosfsf said:

τότε αυτό που μετράω είναι στην κλίμακα 200     0.2.5??

μετράς ότι φαίνεται στην οθόνη σε mG και το όριο είναι τα 1000mG άρα είσαι αρκετά κάτω από το όριο και τζάμπα άνοιξες το θέμα

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, nvel said:

... και τζάμπα άνοιξες το θέμα

τζάμπα και το ζήτημα υγείας (το πιο σημαντικό στην τελική) και αν ισχύει για όλο το χρονικό διάστημα της έκθεσης.... 

όχι τζάμπα όμως και την υφιστάμενη νομιμότητα του ακινήτου του.

 

Υ.Γ.

ειλικρινά ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί αγοράζουν γήπεδα ή οικόπεδα που περνάνε καλώδια υψηλής ή μέσης τάσης της ΔΕΗ.... να το κληρονομήσεις απο παππού και άντε δεκαετία 50 ή 60 να κάνει την δέσμευση η ΔΕΗ το καταλαβαίνω... τα άλλα όχι.

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2022 at 10:58 ΜΜ, Didonis said:

 

ειλικρινά ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί αγοράζουν γήπεδα ή οικόπεδα που περνάνε καλώδια υψηλής ή μέσης τάσης της ΔΕΗ.... 

Γιατί δεν έχουν άλλη επιλογή ή γιατί δεν τους πειράζει.

Γνώμη μου πάντα, είναι ανούσιο να μιλάμε για ακτινοβολία από πεδία 50Hz στα 20m  τουλάχιστο, όταν έχουμε κολλημένο στο κεφάλι το κινητό με ακτινοβολία από πεδία 900.000.000Hz, μέχρι 2.100.000.000Hz.

Edited by vassis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.