Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επέκταση καλωδίου ρεύματος modem


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει καλώδιο ρεύματος για να επεκτείνω το καλώδιο του modem/router αλλά με την διαφορά ότι θέλω να μπει στο βύσμα μπροστά...(έχω επισυνάψει photo)   Είδα κάποια καλώδια στο internet αλλά δεν μπορώ να καταλάβω εαν κάνουν.... 

 

xiaomi-ac2100-mi-router-review-unboxing-test-2020-wovow.org-07.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με κάθε επιφύλαξη.....σημαντικό  η πολικότητα......

https://www.skroutz.gr/s/31884663/2428578.html?from=catspan   

Link to comment
Share on other sites

κανονικα , τιποτα , μου εχουν τυχη περιπτωσεις να ερχετε μπερδεμενη απο το ενα ακρο στο αλλο...οπως βλεπω ξανα την εικονα ,  θα χρειαστει κ ενας ανταπτορας πριζας  απο αμερικανικη σε ευρωπαικη 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

κανονικα , τιποτα , μου εχουν τυχη περιπτωσεις να ερχετε μπερδεμενη απο το ενα ακρο στο αλλο...οπως βλεπω ξανα την εικονα ,  θα χρειαστει κ ενας ανταπτορας πριζας  απο αμερικανικη σε ευρωπαικη 

Ευχαριστώ πολύ. Ναι αντάπτορα έχω πάρει. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ένα καλώδιο δικτύου που θα χρειαστεί επέκταση, εάν ενώσω 2 καλώδια με ένα κλιπ (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται, αλλά το έχω σαν εικόνα) θα χάσω ταχύτητα ?   

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, [email protected] said:

Υπάρχει και ένα καλώδιο δικτύου που θα χρειαστεί επέκταση, εάν ενώσω 2 καλώδια με ένα κλιπ (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται, αλλά το έχω σαν εικόνα) θα χάσω ταχύτητα ?   

θα πας σε ενα ηλεκτρομαγαζο  κ θα του πεις  θελω να επεκτείνω το καλώδιο του internet....ο υπάλληλος θα σε κατατόπιση για το πως θα το κανεις , ενδεχομένως  θα σου ''πρεσάρει'' το κατάλληλο   καλώδιο επέκτασης.....

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, [email protected] said:

εάν ενώσω 2 καλώδια με ένα κλιπ (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται, αλλά το έχω σαν εικόνα) θα χάσω ταχύτητα ?   

Μούφα συνήθως λέγεται (εκτός και αν λέγεται και κάπως αλλιώς και μου διαφεύγει). Όχι, δεν θα δεις πτώση ταχύτητας, αρκεί τα καλώδια να είναι σχετικά καλά (ίσα ή ανώτερα από cat5e). 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, JohnnyHoliday said:

Μούφα συνήθως λέγεται (εκτός και αν λέγεται και κάπως αλλιώς και μου διαφεύγει). Όχι, δεν θα δεις πτώση ταχύτητας, αρκεί τα καλώδια να είναι σχετικά καλά (ίσα ή ανώτερα από cat5e). 

Ευχαριστώ πολύ ;) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.