Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυτοκαταγγελία αυθαιρέτου


Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατί το συνεχίζετε το θέμα; Ο άνθρωπος κατάλαβε και θα πράξει ότι τον φωτίσει ο Αλλάχ. Θα θελε ο γιατρός του να του κάνει διάγνωση από το φορουμ; Συμφωνώ με zavi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Όπως είπα και πιο πριν, είχα ήδη ρωτήσει μηχανικό πριν ρωτήσω εδώ, και σκοπεύω να ρωτήσω και άλλους. Δεν βρίσκω τίποτα κακό με το να παίρνω περισσότερες απόψεις, ακόμα και αν δεν έχουν την ίδια βαρύτητα.

 

Τα "θα το κλείσουμε το σπίτι" και τα λειπα, είναι απλά αστειότητες.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πριν, είχα ήδη ρωτήσει μηχανικό πριν ρωτήσω εδώ, και σκοπεύω να ρωτήσω και άλλους. Δεν βρίσκω τίποτα κακό με το να παίρνω περισσότερες απόψεις, ακόμα και αν δεν έχουν την ίδια βαρύτητα.

 

Τα "θα το κλείσουμε το σπίτι" και τα λειπα, είναι απλά αστειότητες.

 

Φίλε μου δεν είναι κόπος να σου απαντήσει κάποιος.Αρκετά από τα μέλη του φόρουμ είναι πολύ αξιόλογοι μηχανικοί κ οι απαντήσεις τις πιο πολλές φορές είναι τεκμηριωμένες κ αξιόπιστες.

 

Όπως είπα κ πιο πριν,το φόρουμ αυτό παρέχει μια ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ αλληλοβοήθεια μεταξύ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ σε επίπεδο αλληλεγγύης,δηλαδή μια διαδικασία ανιδιοτέλειας γιατί όλοι οι μηχανικοί έχουμε βρεθεί σε δύσκολες θέσεις κ ένα χέρι βοήθειας είναι πάντα απαραίτητο.

 

Το θέμα είναι ότι εσύ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ.Απλά εκμεταλλεύεσαι αυτό το αγαθό που προσφέρεται απλόχερα.....Κ δεν καταλαβαίνεις κ εσύ κ τα υπόλοιπα μέλη μη μηχανικοί ότι

 

1.η δουλειά σου ΔΕΝ θα γίνει ηλεκτονικά,θέλει αυτοψίες κ έλεγχο της χαρτούρας σου κ της κατασκευής σου

2.δεν είσαι κ ο πρώτος που πάει να τη βγάλει δωρεάν,παρόλο που οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου απαιτούν ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ,επομένως κ ανταμοιβή.Το γεγονός ότι αν πάρεις μία απάντηση δεν σου φαίνεται το ίδιο με το να αγοράσεις υλικά,δεν σημαίνει ότι η απάντηση αυτή δεν έχει κ κάποιο κόστος.

3.με το να επιμένεις στην άποψή σου (''δεν βρίσκω τίποτα κακό'') μπορεί να γίνεσαι ενοχλητικός.

4.Εφ'όσον έχεις ήδη απευθυνθεί σε μηχανικούς,οι οποίοι σίγουρα έχουν καλύτερη άποψη από εμάς εδώ μέσα,λόγω του ότι έμαθαν περισσότερα για την περίπτωσή σου,ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ?Οι απαντήσεις που παίρνεις από εδώ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ μπορούν να θίξουν,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.

 

όσο για το ''κλείσιμο του μαγαζιού'',αυτά είναι όντως αστειότητες κ έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πριν, αν το φόρουμ είναι μόνο για μηχανικούς ας μου το πει ένας συντονιστής να ζητήσω συγγνώμη να καθαρίσει το θέμα. Αλλιώς απλά λές την δική σου αποψή.

 

Οι συμβουλές αμοίβονται και το ξέρω πολύ καλά. Όμως, σε κάθε επάγγελμα υπάρχουν άνθρώποι που αν τους ζητήσεις συμβουλή, θα στην δώσουν δωρεάν. Απο κτίστης μέχρι γιατρός.

 

Την αξιοπιστία κανενός δεν θίγω. Κανένας δεν ξέρει τα πάντα, ειδικά σε επαγγέλματα όπως δικηγόροι κτλ, έτσι ρωτάς όσο πιο πολλούς μπορείς.

 

Για όλα τα ζητήματα καταθέτεις την δική σου άποψη, απλά πράγματα. Δεν υπάρχει λόγος να γκρινιάζεις επειδή κάποιοι άλλοι επαγγελματίες βοηθάνε. Αν δεν θές να απαντήσεις στις ερωτήσεις μου, μην απαντήσεις, απλό.

Επίσης: Καλώς όρισες στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης: Καλώς όρισες στο ιντερνετ.

 

:lol:

 

Καλώς σε βρήκα!Έχω μερικές απορίες σχετικά με το ιντερνετ....εσύ που τo ξέρεις θα μπορούσες να μου τις λύσεις?

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα σε ο,τι εχει να κανει με την αξιοπιστια συναδελφων (και δεν σκοπευω να το αναλυσω) ειναι οτι εμεις δεν γνωριζουμε τιποτα για το συγκεκριμενο ακινητο, τις παρατυπιες του κλπ, ενω ο συναδελφος με τον οποιο μιλησες εχει γνωση του θεματος..

 

Προσοχη γιατι αν ερθει πολεοδομια για αυτοψια (κανονικη) δεν θα σταθει μονο στο μπαλκονι, αλλα θα προχωρησει σε οοολη την οικοδομη..

 

Η απαντηση στο ερωτημα σου δωθηκε απο τον zavi στο πρωτο του ποστ (μεταξυ αστειου και σοβαρου).. Συνοψιζοντας: Ναι μπορεις, καλο ειναι να συμβουλευτεις μηχανικο, αν αποδεχτεις το προστιμο εχεις καποια εκπτωση..

 

Τελευταια παρατηρηση.. ΑΝ παρεις το γιατρο σου τηλεφωνο και τον ρωτησεις τι φαρμακο να παρεις επειδη εχεις πυρετο, δεν θα σε ρωτησει τιποτε αλλο??

 

Αν σου πει παρε "πορδεξ" θα ειναι μια ανευθυνη απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη γιατι αν ερθει πολεοδομια για αυτοψια (κανονικη) δεν θα σταθει μονο στο μπαλκονι, αλλα θα προχωρησει σε οοολη την οικοδομη..

 

 

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.....................

Link to comment
Share on other sites

@pk10gr

Συμφωνώ 100% μαζί σου. Μια γενική εικόνα ήθελα, δεν υπήρχε περίπτωση να αποφασίσω τις κινήσεις μου βασιζόμενος κυρίως σε ότι θα διάβαζα εδώ. Αν ήθελα κάτι πιο συγκεκριμένο, θα έβαζα κανονική φωτογραφία, φωτογραφία τις κάτοψης κτλ και έτος ανεγερσης της οικοδομής και του μπαλκονιου τουλάχιστον. Επίσης το γεγονός οτί κανένας δεν ρώτησε αν το μπαλκόνι έγινε πριν ή μετά το 2004, τουλάχιστον, μου λέει ότι όλοι κατάλαβαν πώς οι 3 ερωτήσεις που έκανα ήταν γενικές και δεν θα καθόριζαν απόλυτα την πορεία της υπόθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.