Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές διακοπές 2009


giannist

Recommended Posts

μάγκες μόνο για θάλασσα μιλάμε. για βουνό κανείς?

εμένα προσωπικά δεν με πολυτρελαίνει η θάλασσα και ειδικά ιούλιο και αύγουστο

που γίνεται ο χαμός. τα κάνω βέβαια τα μπανάκια μου δε λέω αλλά δεκαπενταύγουστο θέλω

τζουμέρκα. πανηγύρια, κλαρίνο, ψητό αρνί και άφθονη μπύρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαλάρωσε βρε kosmel που σου θίξανε το νησί. Σε λίγο θα βγάλεις και το μαχαίρι με κανένα τετράστιχο. :lol:

Όχι, ούτε της Χαλκιδικής μου αρέσουν όταν είναι της μορφής "πολυκατοικίας", ούτε της Ρόδου, ούτε της Σαντορίνης που έχει και χάλια παραλίες. Και στη Μήλο μ' άρεσε όταν το Τσιγκάρδο (το λέω σωστά) ήταν με το καραβόσχοινο και δεν πήγαινε ο καθένας. Πάντως σε κάθε νησί άμα ψάξεις θα βρεις κάτι που να σου αρέσει. Αν όμως ψήφιζα το νησί με τις καλύτερες θα διάλεγα Μήλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για μερικες μέρες.. ορεινή Ευρυτανία.

Σε ενα παλιο πέτρινο σπίτι δίπλα στο Μέγδοβα. ψαρεμα στο ποτάμι, μπανιο στο ποτάμι και το βραδυ η απόλυτη σιωπή. το κορυφαίο δεν πιάνει κανένα κινητό στην περιοχή ότι και να κάνεις .

Ξεκινώντας απο καρπενήσι.

Link to comment
Share on other sites

Το ποτάμι δεν είναι παγωμένο; Μια φορά δεκαπεντάγουστο βούτηξα στο Βοϊδομάτη και βγήκα αμέσως γιατί μέσα σε 30sec σταμάτησα να νιώθω τα δάχτυλα των ποδιών μου!

Στο Καρπενήσι έχεις κάτι ωραίους καταρράκτες (δε με βοηθά η μνήμη μου) με λιμνούλες που είναι ωραία για μια δροσιστική βουτιά και τα νερά δεν είναι τόσο παγωμένα αλλά και πάλι πολύ κρύα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά παγωμενο, το μπανιο εκεί είναι για μερικά δευτερόλεπτα.

Καταράκτες εννοείς το "πάντα βρέχει" στο κρικελοπόταμο.

Υπέροχη τοποθεσία , δύσκολος δρόμος όμως με αρκετα χλμ χωματόδρομο.

Το αποτέλεσμα αξίζει όμως.

Link to comment
Share on other sites

kosmel το μπαλί είναι απαράδεκτη παραλία! έχουν πλακώσει τα τέρατα ξενοδοχεία, τον Αύγουστο είναι ψιλοβρώμικη, δεν παλεύεται

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να μου λέτε ότι δεν σας αρέσουν οι παραλίες τις Χαλκιδικής γιατί έχουν ομπρέλες και ξαπλώστρες....

και που το κάνετε ρε παιδιά το ταξίδι για να κολυμπήσετε? μη χειρότερα.... τι άλλο θα ακούσω θεε μου?

Είστε π.χ. στο Ρέθυμνο... που πας για μπάνιο? Αγία Γαλήνη? Οχί γιατί σε απόσταση αναπνοής υπάρχει το Σφακάκι, η Σκαλέτα, το Μπαλί... (16 Γαλάζιες Σημαίες)

Χανιά -->Πλατανιάς, Μάλεμε, Σούδα, Αλμυρίδα, Παραλία Κουρνά... (27 Γαλάζιες Σημαίες)

Ηράκλειο --> Γούνες, Γούβες, Χερσόνησος, Μάλια... (13 Γαλάζιες Σημαίες)

Αγ. Νικόλας --> Σίσσι, Μίλατος, Πλάκα, Ελούντα, Ίστρον, Μόχλος...(Λασίθι 41 Γαλάζιες Σημαίες)

 

Συνάδελφε είσαι από Κρήτη;;;;;;;;;;

Στα Χανία κάνεις μπάνιο στη Σούδα και στον Κουρνά (λίμνη); Αν είναι δυνατόν...

Στη Χερσόνησο και στα Μάλια και στις Γούβες αράζεις τα καλοκαιρινά σου μεσημέρια; Και στο Σίσσι;;;;;

Για Ρέθυμνο προτιμάς Μπαλί;;;;

Λοιπόν θα σου προτείνω μερικές παραλίες της Κρήτης μήπως και αρχίσεις να αλλάζεις γνώμη.

Χανία: Ελαφονήσι, Κεδρόδασος, Άγιος Παύλος

Ρέθυμνο: Τριόπετρα, Άγιος Παύλος, Ροδάκινο, Πρέβελη

Ηράκλειο: Αγιοφάραγγο (η ωραιότερη παραλία της Κρήτης), Λέντας, Τέρτσα, Κομμός, Τσουτσουρας

Λασίθι: Κουτσουνάρι, Ξηρόκαμπος, Μύρτος, άντε και Βαϊ άλλα όχι στο φοινικόδασος, αριστερά έχει φοβερές παραλίες.

 

Τέλος, γαλάζια σημαία στο Λασίθι έχει και η Παχιά Άμμος... ανεξάρτητα αν τα ρεύματα στη συγκεκριμένη παραλία βγάζουν όλα τα σκουπίδια του Κρητικού Πελάγους με αποτέλεσμα τα τελευταία δύο χρόνια να έχουν τοποθετήσει δίχτυ σε απόσταση από την παραλία!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η καταγωγή μου είναι απ την Χίο, περιμένω πως και πως τον Αύγουστο για να πάω. Βέβαια όλα εξαρτώνται απ την άδεια που θα πάρω την οποία ακόμα δεν γνωρίζω αν θα την πάρω η όχι. Ευελπιστώ πως ναι.

Υπάρχει και μια πιθανότητα τέλη Ιουλίου να πάμε Μύκονο για Σ/Κ.

 

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.....

 

i love chios..........αν και Ευβοιώτησσα και οι όμορφες παραλίες, ψαροταβέρνες κ.λ.π δεν μου λείπου, επιδιώκω να πηγαίνω Χίο με κάθε ευκαιρία χειμώνα - καλοκαίρι.

και για όσου δεν έχετε επισκευτεί την βορεια Εύβοια προτείνω Οραιούς - Λιχάδα -Αγιοκαμπο και πολλα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Και στην Σαμοθρακη παιδια ειναι πολυ καλα. Καλο Κατσικακι, καλο ψάρι, πολυ πρασινο, ωραια τοπια, καλη και δροσερη θαλασσα, οι Βαθρες ειναι ωραιες και παγωμενες, και δεν εχει πολυ κοσμο/τουρισμό. Συνδυαζει βουνο και Θαλασσα. Ειναι λιγο μακρια αλλα αξιζει. Μην περιμενετε πολλες πολυτελειες!!!!

Εμεις φετος παντωσ μαλλον δεν θα παμε πουθενα. Μονο τα ημερησια μπανια μασ στουσ αμμολοφους Καβάλας. Εχουμε και το μωρο αλλα εχουμε να πληρωθουμε και 4 μηνες οποτε .......Καλα να περασετε και χρονια πολλα στους εορταζοντες σημερα (Πετρος , Παυλος)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.